Jennifer Lopez

Jennifer Lopez

Jennifer Lynn Lopez, znana także pod pseudonimem artystycznym J.Lo jest amerykańską aktorką, tancerką, piosenkarką, producentką i businesswoman.

Imię i nazwisko: Jennifer Lynn Lopez
Data urodzenia: 24 lipca 1969 r.
Miejsce urodzenia: Nowy York, USA
Wzrost: 164 cm

Jennifer Lopez - tancerka i aktorka

Jennifer jest córką emigrantów z Porto Rico - nauczycielki i informatyka. Urodziła się i wychowywała w dzielnicy Bronxu - Castle Hill. Od dziecka marzyła aby zostać aktorką, ale karierę zawodową zaczęła jako tancerka. Na początku statystowała w teledyskach raperów, jednocześnie pracując w biurze, pobierając lekcje tańca i występując w nocnych klubach Manhattanu. Następnie tańczyła u boku New Kids on the Block, Janet Jackson i w komediowym serialu In Living Color.
Na ekranie, Jennifer Lopez zadebiutowała jako Myra w dramacie Moja mała dziewczynka (1986), ale pierwszy sukces jako aktorka osiągnęła grając rolę pielęgniarki w produkcji telewizyjnej Pielęgniarki w akcji. Przełom w aktorskiej karierze Jennifer Lopez nastąpił w 1997 r. kiedy to zagrała w filmie Selena pierwszoplanową rolę. Za tę kreację została nominowana do Złotego Globu. Od tego czasu wystąpiła w wielu produkcjach, z których najważniejsze to: Anakonda (1997), Co z oczu to z serca, Cela (2000), Powiedz tak (2001), Pokojówka na Manhattanie (2003), Zatańcz ze mną (2004), Sposób na teściową (2005), Jak urodzić i nie zwariować (2010), Chłopak z sąsiedztwa (2013), Bye Bye Birdie Live! (2018). Jennifer Lopez ma również na swoim koncie szereg ról serialowych od wspomnianego już obrazu In Living Color, przez Hotel Malibu do The Fosters i Uwikłaną. Jest pierwszą latynoamerykańską aktorką, która za rolę w filmie otrzymała milion dolarów.

Jennifer Lopez - piosenkarka

Wydany w 1999 roku pierwszy album studyjny, zatytułowany On the 6 - to debiut Jennifer jako piosenkarki. Szybko zyskał popularność na całym świecie, a single promujące płytę zajmowały wysokie miejsca na listach przebojów. Kolejne albumy: J. Lo (2001), This is me. Then (2002), Rebirth (2005), Como Ama una Mujer (2007), Brave (2007), Love? (2011), A.K.A. (2014), to również duże sukcesy Jennifer Lopez w świecie muzycznym. Za swoją pracę Jennifer została uhonorowana wieloma nominacjami i prestiżowymi nagrodami. Jedyny koncert w Polsce piosenkarka zagrała 27 września 2012 roku w Gdańsku na PGE Arena.

Jennifer Lopez - businesswoman

Jennifer jest nie tylko artystką, ale i kobietą interesu. Ma własną kolekcję ubrań i butów J.LO by Jennifer Lopez, jest posiadaczką kilkunastu zapachów, produkuje autorski reality show DanceLife, była nawet posiadaczką restauracji. Zamierza wypuścić kolekcję biżuterii. Zawarła wiele kontraktów reklamowych. Magazyn People nadał Jennifer Lopez tytuł najpiękniejszej kobiety świata, a dwutygodnik Forbes w 2012 roku uznał ją za najbardziej wpływową gwiazdę.
Artystka znana jest także ze swojej działalności charytatywnej. Ostatnio zainteresowała się również prawami zwierząt, w odpowiedzi na protesty obrońców praw zwierząt przeciw wykorzystywaniu futer naturalnych do ubrań przez nią promowanych.

Jennifer Lopez - bywalczyni siłowni

Jennifer w wieku 49 lat ma figurę jak dwudziestoletnia trenerka fitness. Jest to efekt regularnych treningów. Podstawową aktywnością fizyczną Jennifer jest taniec, ale też trening z kettlebell - odważnikami w kształcie armatniej kuli z uchwytem. Taki trening z ciężarami poprawia koordynację, zwiększa siłę mięśni, rzeźbi sylwetkę, wysmukla ją i ujędrnia. Dodatkowo piosenkarka stosuje dietę, pozbawioną alkoholu i przetworzonej żywności, ograniczającą sól i cukier. Trener osobisty gwiazd - Gunnar Peterson, doradza Jennifer Lopez w sprawach dotyczących zdrowego trybu życia.

ZOBACZ TEŻ: Beyonce Rihanna

jennifer lopez

Więcej o:

jennifer lopez

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.