Jakim ćwiczeniom i nawykom Jennifer Lopez zawdzięcza ciało? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o jej treningowej rutynie

Występowanie na scenie i granie w filmach wymaga od Jennifer Lopez bycia w świetnej formie. Gwiazda prowadzi bardzo aktywny tryb życia, który wypełniony jest pokaźną ilością treningów. Jej sportowa rutyna robi wrażenie.

Kondycja Jennifer Lopez jest zawsze na najwyższym poziomie. Udowadniają to zarówno jej występy podczas koncertów, jak i role, w które wciela się w filmach. W ostatnim pt. "Ślicznotki" grała striptizerkę. Ubrana w skąpą bieliznę wykonywała niesamowite figury na rurze. Jej imponujący taniec był niewątpliwie prawdziwym wyczynem.

Celebrytka nie ukrywa jednak swoich ogromnych starań o utrzymanie wysportowanej sylwetki. Często dzieli się zdjęciami z treningów z fanami na Instagramie. Opowiada też o swoich ćwiczeniach i przygotowaniach do eventów w licznych wywiadach w tym dla: O, the Oprah Magazine, Us Weekly, People, Redbook, Hello czy Jimmy'ego Kimmela. Oto zebrane najważniejsze fakty dotyczące jej sportowej rutyny:

1. Stawia na piedestale trening brzucha

Jennifer LopezJennifer Lopez instagram.com/jlo

Liczba 50 jest wyjątkowa dla Jen nie tylko ze względu na wiek. Odnosi się również do ilości powtórzeń ćwiczeń, które wykonuje na brzuch. Gwiazda wyznała, że prawie każdy jej trening rozpoczyna się od:

-50 wznosów nóg podczas utrzymywania się na drążku

-50 rope crunches (spięcia brzucha z użyciem liny z wyciągu)

-50 pełnych brzuszków z 20 kg talerzem

Następnie wykonuje dwie kolejne serie tych samych ćwiczeń, ale z 35. i 21. powtórzeniami.

2. Jest fanką pole dance

J.Lo uwielbia ten rodzaj aktywności od momentu, w którym zaczęła się przygotowywać do "Ślicznotek". Angażuje w ten sposób inne grupy mięśniowe, niż podczas zwykłych treningów. Ponadto wykonuje bardzo wiele figur do góry nogami, które wymagają od niej wyjątkowej siły i rozwinięcia umiejętności akrobatycznych. Aktorka ma nawet rurę do ćwiczeń w domu.

 

3. Nie uwzględnia w planie dni na odpoczynek

Jennifer LopezJennifer Lopez instagram.com/jlo

Konsekwencja jest dla niej najważniejsza. Bardzo rzadko robi sobie rest days.

4. Nie boi się ciężkich obciążeń

Jennifer nie unika mocnych ćwiczeń siłowych. Jej trener motywują ją do korzystania z ciężarów o bardzo dużej wadze podczas ćwiczeń.

 

5. Podczas przygotowań do występów skupia się na zasadzie 3B

Jennifer LopezJennifer Lopez instagram.com/jlo

Przed występem w ramach trasy koncertowej "It's My Party" z zeszłych wakacji, Jen wykonała trening, który angażował głównie 3 partie ciała: biceps, plecy i pośladki (ang. 3B= biceps, back, booty).

6. Stawia sobie cele

Jennifer LopezJennifer Lopez instagram.com/jlo

Aktorce łatwiej się trzymać się zobowiązań, gdy wyznacza sobie konkretne cele. Pracuje w ten sposób nad silną wolą i dyscypliną.

7. Dużo tańczy

J.Lo wciąż uważa się za tancerkę. Niejednokrotnie przyznała, że aktywność fizyczna jest kluczem do jej szczęścia. Gdy tylko ma gorsze samopoczucie zaczyna tańczyć. W ten sposób poprawia swój nastrój i podnosi poziom pewności siebie.

 

8. Ma swojego work-out buddy

Jennifer Lopez z partneremJennifer Lopez z partnerem instagram.com/jlo

W przypadku Jen jest to jej partner Alex Rodriguez. Bardzo często są razem na siłowni. Oboje lubią urozmaicenia i chodzą na zajęcia, takie jak: hot yoga.

9. Pamięta, o tym, by dobrze się bawić

Jen zawsze wie jak się rozluźnić i dobrze bawić. Udowadnia to nawet na treningach lub podczas przygotowań do eventów. Ostatnio udostępniła nagranie z prób do Super Bowl, które dobrze to obrazuje.

 

10. Używa fit aplikacji

Jennifer Lopez i MalumaJennifer Lopez i Maluma instagram.com/jlo

Podczas podróży z dala od swojej domowej siłowni i osobistych trenerów, Jen korzysta z treningowych aplikacji na swoim smartphonie. Jej ulubiona to Fitplan.

11. Zawsze ma na sobie świetny outfit

Jennifer LopezJennifer Lopez instagram.com/jlo

Gwiazda rozumie, że to co ma na sobie ma wpływ na to jak się czuje. Jej stylizacje na siłownie zawsze wyglądają świetnie.

MZ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.