Ćwiczenia na drążku przynoszą spektakularne efekty. Wzmocnienie całego ciała odczuwamy nie tylko podczas treningów, lecz także w codziennych aktywnościach. Wzmocnione ramiona ułatwiają nam dźwiganie ciężarów, uelastycznione mięśnie pleców pozwalają utrzymać prostą sylwetkę. Z jakiegoś powodu zapominamy podczas treningu na drążku, że sprzęt ten bardzo przydaje się także podczas ćwiczeń na mięśnie brzucha. A dzięki ćwiczeniom na brzuch na drążku bardzo szybko spalimy niechcianą tkankę tłuszczową i pozbędziemy się nadprogramowych kilogramów. Efekt? Płaski brzuch gwarantowany. Trening na drążku pozwoli nam więc nie tylko wyrzeźbić plecy i wzmocnić ramiona, lecz także pomoże pożegnać znienawidzoną oponkę na brzuchu! Zapomnij jednak o klasycznym podciąganiu się na drążku. To nie jedyne ćwiczenia, które przynoszą efekty. Podczas treningu na drążku będziemy robić wszystko oprócz podciągania! Zaintrygowany?
Zanim przystąpimy do ćwiczeń na drążku, popracujmy nad właściwą techniką. Jest kilka rodzajów chwytów drążka. Niby prosta czynność – złapanie drążka – a jednak, aby robić to prawidłowo, trzeba robić to świadomie. Wyróżnia się dwa podstawowe chwyty: podchwyt i nachwyt. W podchwycie łapiemy drążek w taki sposób, aby widzieć wnętrze naszej dłoni. To technika, która raczej uniemożliwia nam rozsuwanie dłoni na boki. Kiedy znajdą się za daleko od siebie, nadgarstek będzie wykrzywiony i poczujemy ból. W podchwycie najbardziej pracują bicepsy, ramiona, plecy i brzuch. W nachwycie wnętrze dłoni od razu kierujemy przodem do drążka. Możemy rozsuwać dłonie na dowolną szerokość. W takim układzie najintensywniej będą pracować plecy i ramiona. Wybierając rodzaj ćwiczeń na drążku najlepiej zdecydować się na podchwyt. Poniżej znajdziesz najefektywniejsze ćwiczenia na brzuch na drążku.
Przede wszystkim podczas treningu na drążku pamiętaj o napinaniu wszystkich mięśni – szczególnie brzucha i pośladków. Podziękuje ci za to twój kręgosłup. Zostając przy tym odcinku ciała, zwróć uwagę na to, aby zawsze trzymać prostą sylwetkę. Nie chcesz przecież dopuścić do bolesnych zwyrodnień czy deformacji. Ruchy ćwiczeń na drążku muszą być bardzo powolne. Rozluźnianie, tak jak i napinanie, to element treningu. To dzięki tym drobnym ruchom, tracisz kalorie. Nigdy nie ćwicz na drążku brzuchów bez wcześniejszej rozgrzewki. Choć kilka minut poświęć na przygotowanie organizmu do wzmożonego wysiłku. Trening na drążku zakończ ćwiczeniami rozciągającymi i relaksacyjnymi.