Dietetyczka przez 12 dni jadła same banany. Co wydarzyło się z jej ciałem?

Yulia Tarbath to dietetyczka, która postanowiła zrobić nietypowy eksperyment. Kobieta przez 12 dni jadła same banany. Efekt zaskoczył wszystkich. Co takiego wydarzyło się z jej ciałem?

Yulia Tarbath postanowiła obalić mit na temat jedzenia maksymalnie trzech bananów dziennie i przez 12 dni nie spożywała nic innego tylko ten owoc. Jakie efekty osiągnęła, co to jest dieta bananowa i czy jest ona dla każdego? Sprawdź! 

Zobacz wideo

Co to jest 12 dniowa dieta bananowa?

Jak sama nazwa wskazuje, dieta bananowa opiera się na spożywaniu tylko bananów. Pewna dietetyczka postanowiła sprawdzić, jakie efekty może przynieść jedzenie tego owocu przez 12 dni. A są one zaskakujące. Yulia Tarbath eksperyment dokumentowała na wideo. Okazuje się, że po kilkunastu dniach układ pokarmowy Yulii zaczął lepiej pracować. Kobieta nie miała problemów ze wzdęciami czy bólem brzucha. Wszystko dlatego, że ciało dietetyczki nie musiało przetwarzać innego pokarmu. Przyznała także, że dzięki tej diecie wyciszyła się i zapomniała, co to stres.

 

Największą różnicę Yulia zauważyła w swojej skórze, stała się ona bardziej nawilżona i gładka bez stosowania jakichkolwiek balsamów czy peelingów. Efektem ubocznym był także spadek masy ciała. Tarbath dodaje, że bananowy detoks można uzupełnić o sałatę, seler lub inne zielone warzywa, a także wodę kokosową, która może dostarczyć organizmowi znacznie więcej potrzebnych mikro i makro składników.

Jak stosować dietę bananową? 

Na wstępie warto powiedzieć, że warto sobie zrobić bananowy detoks, ale nie powinno się stosować tej diety dłużej, gdyż organizm potrzebuje wielu innych mikro i makro składników, które niekoniecznie znajdują się w bananach.

Jeżeli chcesz spróbować diety bananowej, zacznij od weekendu, nie narażaj organizmu na tak wielki szok. Zacznij jeść banany w piątek i skończ w niedzielę wieczorem. Owoce powinny być dojrzałe, czyli miękkie i z czarnymi plamkami. Dieta nie wymaga ograniczenia kalorii, dlatego biorąc pod uwagę, że jesteś kobietą, a jeden banan zawiera 100 kalorii, to powinno się ich zjeść w ciągu dnia 20 sztuk.

Żeby obliczyć, ile bananów powinno się jeść podczas całego dnia możesz podzielić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, czyli ok. 2000 kcal/na kobietę przez ilość posiłków, czyli np. 5. Otrzymujemy wtedy wynik 400 kcal, czyli w każdym posiłku powinniśmy zjeść 4 banany.

 

Jak widać, zasada trzech bananów dziennie niekoniecznie jest prawdą, a wręcz mitem. Udowodniła to dietetyczka Yulia Tarbath, a także wielu wegan, wegetarian, a także osób stosujących dietę raw, polegającą na spożywaniu tylko i wyłącznie surowych produktów. 

Jeżeli chcielibyście spróbować takiej formy detoksu dobrze byłoby skonsultować to z lekarzem, czy nie ma żadnych przeciwwskazań, a także stosować ją maksymalnie 12 dni. Dłuższe spożywanie tylko bananów może doprowadzić do niedoborów i innych niechcianych skutków ubocznych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.