Jak pozbyć się oponki? Ćwiczenia na dolne partie brzucha.

Ćwiczenia na dolne partie brzucha są dedykowane wszystkim tym, którzy chcą mieć płaski i jędrny brzuch. Nie są łatwe, ale efekt murowany. Które ćwiczenia wyrzeźbią dolne partie brzucha i pomogą nam pozbyć się oponki?
Zobacz wideo

Problematyczne dolne partie brzucha

Płaski brzuch. Kto z nas o nim nie marzy? Pięknie wyrzeźbione mięśnie, które układają się w tak zwany kaloryfer spędzają ci sen z powiek? Zastanawiasz się, dlaczego niektórzy w ogóle nie ćwiczą i mogą pochwalić się idealnie płaskimi dolnymi partiami brzucha? To czasem kwestia genów. Jednak takich ludzi jest naprawdę garstka. To wyjątki potwierdzające regułę. Często nawet bardzo szczupłe osoby borykają się z tak zwaną oponką na brzuchu.

Dół brzucha a ćwiczenia

Aby wyrzeźbić dół brzucha musimy ćwiczyć. I to regularnie. Trening raz na dwa tygodnie nie przyniesie wymarzonego efektu. Aby pozbyć się oponki i móc bez wstydu eksponować dół brzucha musimy wybrać ćwiczenia, które zaangażują wszystkie partie tej części ciała – zarówno mięśnie skośne, proste, jak i dolne mięśnie brzucha.

Ćwiczenia na dolną partię brzucha wymagają systematyczności i konsekwencji. Aby ćwiczyć brzuch nie potrzebujesz  sprzętu czy dodatkowego obciążenia. A to znaczy, że nie masz absolutnie żadnej wymówki. Możesz przecież ćwiczyć w domu. Nie musisz odwiedzać siłowni. Co więcej, możesz nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wzmacniał mięśnie brzucha nawet poza domem! Do tej pory podczas urlopu robiłeś sobie przerwę od jakiejkolwiek aktywności? Teraz już tak łatwo nie będzie. Ćwiczenie na dolną partię brzucha możesz robić choćby w pokoju hotelowym. A jak się uprzesz, to także podczas przerwy na lunch w pracy! Wystarczy, że rozłożysz matę w salce konferencyjnej, z której nikt nie korzysta lub wyjdziesz do parku. Wymówek nie ma, więc zastanówmy się, jak powinny wyglądać optymalne ćwiczenia na dolną partię brzucha.

Dół brzucha – ćwiczenia

Przedstawiamy najlepsze ćwiczenia na dół brzucha. Dzięki tym ćwiczeniom pozbędziesz się nieatrakcyjnej oponki na brzuchu.

  • Ćwiczenia na dolne partie brzucha – rolowanie. Połóż się na plecach. Wyciągnij przed siebie ramiona, stopniowo zacznij podnosić plecy. Zatrzymaj się, gdy znajdziesz się w pozycji siedzącej. Wykonaj ruch odwrotny. Opuszczaj plecy, aż znajdziesz się na macie. Ćwiczenie wykonuj bardzo wolno. Powtórz kilkanaście razy.
  • Ćwiczenia na dolne partie brzucha - pulsacyjne spięcia. W leżeniu na plecach złącz ze sobą stopy podeszwami. Kolana rozstaw najszerzej jak potrafisz. Nogi trzymaj jednak kilka centymetrów nad ziemią. Unieś barki i wyciągnij wyprostowane ramiona do przodu. Zacznij pulsować mięśniami brzucha. Pamiętaj, aby przy każdym spięciu robić wydech.
  • Ćwiczenia na dolne partie brzucha  - deska na piłce. Oprzyj się przedramionami na piłce. Utrzymuj przedramiona jak najdalej od piłki. Przyciągaj kolana do brzucha. Raz prawe, raz lewe kolano.
  • Ćwiczenia na dolne partie brzucha  - nożyce. Połóż się na macie. Wyprostuj nogi i unieś je do góry na zaledwie kilka centymetrów. W tej pozycji zacznij krzyżować nogi i stopy w linii poziomej. Jeśli twój odcinek lędźwiowy traci przyczepność do maty, podłóż dłonie pod pośladki. Rób nożyce przez minutę. Odpocznij i powtórz ćwiczenie.

    Dolna partia brzucha – co musisz wiedzieć zanim przystąpisz do treningu?


    Wykonując ćwiczenia na dolną partię brzucha, pamiętaj o różnorodności. To w zasadzie podstawa każdego treningu. Ćwiczenia nie powinny być monotonne. Nie tylko dla tego, że łatwo się znudzisz. Przede wszystkim dlatego, że powtarzanie tych samych ćwiczeń wciąż i wciąż przestanie w końcu dawać efekty. Nasze mięśnie bardzo szybko przyzwyczajają się do określonego wysiłku. Urozmaicenie treningu dolnej partii brzucha jest więc bardzo ważne. Różnorodność pozwoli też na zwiększanie liczny powtórzeń.

Ponadto musisz pamiętać, że najbardziej optymalny plan treningów dolnej partii brzucha zakłada ćwiczenia dwa lub trzy w tygodniu. W pozostałe dni mięśnie się regenerują. Dodatkowo, warto wspomóc treningi odpowiednią dietą, która przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej i pozwoli nam na rozsądną redukcję zbędnych kilogramów. Ostatnia wskazówka tyczy się samej techniki wykonywania ćwiczeń. Jeśli nie jesteś pewny, czy robisz ćwiczenie w odpowiedni sposób, połóż rękę pod pępkiem. Musisz czuć ściskanie mięśni bezpośrednio pod nim.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.