Ćwiczenia na boczki. Jakie ćwiczenie są najskuteczniejsze w walce z boczkami?

Boczki to nieestetyczne fałdki między innymi na plecach. Czy można się ich pozbyć? Same ćwiczenia wystarczą? U kogo najczęściej się pojawiają? Przedstawiamy listę najskuteczniejszych ćwiczeń na boczki.
Zobacz wideo

Trening na boczki

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym są boczki. Te mało estetyczne, ba, można powiedzieć nawet mało eleganckie, fałdki tłuszczu wylewające się ze spodni… Kto z nas tego nie zna? Jeśli wydaje ci się, że są na nie skazane jedynie osoby otyłe, jesteś w błędzie. Boczki „atakują” znienacka. Nie wybierają. Są sprawiedliwe. Mogą na nie skarżyć się także osoby bardzo szczupłe. Co więcej, mogą pojawić się nawet u osób, które regularnie ćwiczą! Skąd biorą się boczki? Wywołuje je nadmiar tkanki tłuszczowej górnych rejonów ciała. Szczególnie często występuje u kobiet, które skończyły 35. rok życia. Nie pozostaje nic innego niż zaatakować „wroga”! Trening na boczki przyda się każdemu. Lepiej zapobiegać ich powstaniu niż później próbować się ich pozbyć. Oczywiście sam trening na boczki to nie wszystko. Niezbędna jest właściwa dieta, która wspomoże naszą aktywność fizyczną. Pomogą także klasyczne ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Jaka dieta wspomoże skuteczne ćwiczenia na boczki?

Ćwiczenia na boczki, jakby nie były skuteczne, działają powoli. Na efekty musimy poczekać. Oprócz uzbrojenia się w cierpliwość warto więc także wspomóc się dietą. To z pewnością zwiększy efektywność treningu na boczki. Dietetycy radzą: unikaj produktów przetworzonych. Należy więc wyklucz z diety żywność, którą kupujemy w puszkach, słoikach lub paczkach. Postawmy raczej na samodzielne gotowanie. Włączmy do diety więcej warzyw i owoców.

Dieta, która ma wspomóc ćwiczenia na boczki powinna składać się głównie z surowych produktów. Powinniśmy jeść zimne posiłki, bo na ich trawienie stracimy więcej kalorii. Warto także stosować zdrowsze zamienniki. Mleko krowie zastąp mlekiem roślinnym, olej oliwą z oliwek. Takie drobne kroki przybliżą cię do upragnionej sylwetki.

Jakie ćwiczenia na boczki?

Kiedy wypracujemy nowe, zdrowe nawyki żywieniowe, możemy pójść dalej i przystąpić do treningu na boczki. Warto tak przygotować plan ćwiczeń, aby zadziałał on na dwóch płaszczyznach. Dzięki temu zaatakujemy boczki aż z trzech stron – dietą i dwutorowym treningiem.

Zestaw ćwiczeń powinien być tak dobrany, aby pomagał nam spalać tkankę tłuszczową. To pierwsza, najważniejsza faza projektu „trening boczki”. Nie oszukujmy się – to najtrudniejszy etap, na którego efekty musimy poczekać. Trzeba być cierpliwym i nie tracić zapału. Ta faza zajmie nam około trzech, może nawet czterech miesięcy.

Nasz „trening boczki” ma też drugie zadanie. Musi być tak ułożony, aby rzeźbić i wzmacniać mięśnie brzucha i pleców. Tylko dzięki temu uda nam się ostatecznie pokonać boczki i cieszyć piękną sylwetką. Jakie więc ćwiczenia będą najskuteczniejsze?

Boczki - ćwiczenia

Pamiętaj, aby ćwiczenia wykonywać bardzo powoli. Tylko wtedy przyniosą upragniony skutek. Liczy się technika i systematyczność. Bądź dokładny, a zauważysz efekty szybciej niż się spodziewasz.

Oto najlepsze ćwiczenia na boczki:

  • Boczki – ćwiczenia: skłony. I wariant – ze stania. Stań w lekkim rozkroku. Pochyl się do prawej nogi, nie zginaj kolan. Cały czas na prostych nogach, pochyl się do przodu. Następnie „przejdź” po ziemi do nogi lewej. Powtórz po dwadzieścia razy na każdą ze stroną. Za każdym razem „przejdź” po ziemi.
  • Boczki – ćwiczenia: skłony. II wariant – z siadu z wyprostowanymi nogami.

    Usiądź płasko. Wyciągnij wyprostowane nogi przed siebie. Pochyl się do przodu. Próbuj złapać dłońmi stopy, a głową dotknąć kolan. Rozluźnij pozycję. Powtórz dwadzieścia razy.
  • Boczki – ćwiczenia: przenoszenie piłki. Usiądź na podłodze i lekko unieś zgięte nogi. W rękach trzymaj piłkę. Przenoś ją raz na lewo, raz na prawo. Powtórz około dwudziestu razy. Nie masz piłki? Zastąp ją innym przedmiotem. Możesz wykorzystać do tego duże poduszki, a nawet dwie grube książki. Od ciebie zależy wybór obciążenia.
  • Boczki – ćwiczenia: deska. Oprzyj łokcie na podłodze. Wyprostuj nogi. Stopy postaw na palcach. Pamiętaj, że nie mogą być rozstawione szerzej niż na szerokość bioder. Łokcie powinny znajdować się tuż pod ramionami. Napnij mięśnie i wytrzymaj kilka sekund. Następnie zacznij przenosić ciężar ciała do przodu i do tyłu. Rozluźnij i połóż się na macie. Powtórz około piętnastu razy.
Więcej o:
Copyright © Agora SA