Trener Jennifer Lopez podał szczegóły jej ćwiczeń ujędrniających. Działają na całe ciało, a wykonasz je w domu

Jeżeli marzy wam się wyćwiczona sylwetka w stylu JLo, David Kirsch zdradza szczegóły, jak dokładnie wokalistka dbała o sylwetkę podczas pandemii.

Jennifer Lopez jest inspiracją dla wielu osób. Wyrzeźbiona sylwetka piosenkarki często staje się motywacją do tego, aby zacząć coś robić ze swoją kondycją. David Kirsch współpracuje z artystką już od wielu lat. Niedawno postanowił opowiedzieć, jak wyglądały treningi JLo podczas pandemii - dużo ćwiczyła w domu i pewne pozycje bez problemu możemy powtórzyć samodzielnie.

Zobacz wideo Jennifer Lopez zachwyca figurą. Pokazała się na plaży w bikini i lekkiej narzutce

Domowe ćwiczenia Jennifer Lopez

Trening zawiera cztery obwody różnych ćwiczeń - każde z nich wykonujemy przez minutę, po 30 sekund na każdą stronę ciała. David zaleca, aby trening powtarzać dwa lub trzy razy w tygodniu. Każde zajęcia trwają od 45 do 60 minut. Do ćwiczeń potrzebujesz piłki lekarskiej, hantle, gumy oporowe oraz slidery. 

Pierwszy obwód

Przysiad sumo z piłką lekarską 

Stań prosto, rozstawiając nogi tak, aby były nieco szerzej niż ramiona. Trzymaj palce u nóg skierowane na zewnątrz. Zejdź do przysiadu, trzymając piłkę lekarską. Ta pozycja atakuje wewnętrzne uda, mięśnie brzucha i pośladki.

Odwrotne wypady

Cofnij się jedną nogą. Zegnij tylną nogę tak, aby jej kolano prawie dotykało ziemi. Twoje przednie kolano powinno być równoległe do podłoża. Aby uniknąć kontuzji, utrzymuj kostkę i kolano w jednej linii.

Deska na piłce lekarskiej

Połóż piłkę lekarską na podłodze i przytrzymaj ją podczas wykonywania 30-sekundowego planku. Upewnij się, że twoje dłonie są wyrównane z ramionami, a rdzeń jest zaangażowany. Mięśnie brzucha będą płonąć!

Wykrok boczny

Prawą piętę umieść na sliderze i przesuń ją w prawy bok, starając się, aby plecy pozostały w jednej linii. Przysuń prawą nogę z powrotem na środek. Powtarzaj przez 30 sekund po czym zmień strony.

Drugi obwód

Wiosłowanie hantlami do przedłużenia tricepsa

Używając hantli, zacznij w pozycji deski i unieś lewy łokieć (rękę trzymającą ciężar) w kierunku sufitu i wyciągnij do tyłu. Wykonaj dziesięć powtórzeń z każdej strony.

Deski boczne

Połóż się na boku przed położeniem ciężaru na przedramieniu, utrzymując wysoko biodra. Trzymaj przeciwną rękę w górze, później połóż tę rękę za głową. Następnie przyciągnij łokieć tej samej ręki do brzucha.

Trzeci obwód

Rzuty piłką lekarską

Ten ruch wymaga piłki lekarskiej. Unieś piłkę lekarską nad głowę, nogi rozstaw na szerokość barków. Następnie wrzuć piłkę zza głowy o podłogę.

Obrót tułowia z opaską oporową

Zegnij nogi w kolanach. Taśmy umieść pod stopami a drugi koniec złap w dłonie. Napinając taśmę wykonaj kilka obrotów raz w lewo raz w prawo.

Czwarty obwód

Przysiad z wiosłowaniem

Taśmy oporowe pozostają pod stopami i w dłoniach. Przykucnij, a następnie podnieś się, jednocześnie rozciągając taśmę.

Przedłużanie tricepsa z opaską oporową

Połóż taśmy oporowe za sobą. Następnie pochyl ciało do tyłu i sięgnij po gumy dłońmi, rozciągnij je i przełóż nad głową do przodu, zatrzymując ruch na wysokości twarzy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.