Jak skakać na skakance? Zalety skakania na skakance

Trening na skakance jest zarezerwowany tylko dla dzieci? Nic bardziej mylnego. To gadżet, który świetnie sprawdzi się także dla dorosłych. Regularne skakanie na skakance przyniesie nam wiele korzyści. Poprawimy kondycję, zrzucimy zbędne kilogramy, wyrzeźbimy ciało. Ile kalorii można spalić skacząc na skakance? Przystąp do wyzwania!

Ile kalorii można spalić skacząc na skakance?

Zastanawiasz się, czy zacząć skakać na skakance? Nie myśl chwili dłużej! Jeśli chcesz schudnąć, to świetny sposób. Podczas półgodzinnego skakania na skakance spalisz od 300 do 400 kalorii. A to nie jedyne zalety skakania na skakance. Zanim do nich przejdziemy, przyjrzymy się jednak temu, jak najefektywniej spalać kalorie na skakance?

Jak najefektywniej spalać kalorie na skakance?

Ćwiczenia na skakance świetnie podnoszą tętno. Poprawiają także pracę serca i układu krążenia. To nie tylko świetna zabawa, lecz także doskonały trening. Należy to jednak robić z głową. Przede wszystkim, aby najefektywniej spalać kalorie na skakance powinniśmy pilnować tętna. Warto zaopatrzyć się w zegarek, który będzie na bieżąco je monitorował. Najwięcej kalorii spalimy bowiem utrzymując niemal maksymalne tętno, jednak nie dochodząc do niego. Musimy cały czas starać się do niego dobić, jednak w ostatniej chwili nieco zwalniać. W ten sposób uzyskamy piękną sylwetkę, wyszczuplone ciało i lepszą kondycję. Jakie jeszcze zalety skakania na skakance warto poznać?

Zalety skakania na skakance

Wśród zalet skakania na skakance wymieniliśmy już spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto jeszcze wspomnieć, że gdy połączymy skakanie na skakance z treningiem biegowym, jazdą na rowerze lub pływaniem, to efekty będą jeszcze lepsze!

Nie zapominajmy także o poprawie kondycji, koordynacji ruchowej, a także wytrzymałości. Nasze możliwości wzrosną i będziemy gotowi na bardziej wymagające treningi. Skakanka to w dalszej naszej sportowej przygodzie także świetny sposób na rozgrzewkę. Podniesiemy tętno, nieco zmęczymy się i rozgrzejemy mięśnie.

Pamiętajmy także o tym, że skakanie na skakance świetnie wzmacnia także mięśnie brzucha. Podczas skakania na skakance mięśnie brzucha intensywnie pracują. A na dodatek stabilizują przy tym sylwetkę i utrzymują równowagę.

Jak skakać, żeby schudnąć? Jak często?

Jednak czy trening 30-minutowy przyniesie efekt odchudzający? Tak, o ile będziemy robić to regularnie. Systematycznie, czyli jak często? Najlepiej codziennie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie interwałów. Skaczmy przez 30 sekund tempem maksymalnym, potem zróbmy 10 sekund przerwy. Znowu powtórzmy 30 sekund skakania i znowu zróbmy 10 sekund przerwy. Z czasem możemy oczywiście wydłużać czas skakania.

Jak skakać na skakance? Wyzwanie

Świetnym pomysłem na treningi jest też wzięcie udziału w wyzwaniu. Jak skakać na skakance w takim wypadku? Wyzwanie zakłada bezwzględnie codzienny treningi. Ćwiczymy każdego dnia i nie ma wymówek.

Możemy zacząć delikatnie. Na przykład w pierwszym tygodniu skaczemy przez 15 minut. W kolejnym dokładamy 5 minut i tak do skutku, czyli do momentu, gdy dojdziemy do 30 lub 40 minut skakania ciągiem. Oczywiście możemy robić krótkie przerwy. Pamiętaj -- nie zniechęcaj się. To zupełnie normalne, że na początku będzie ci trudno skakać nawet 10 minut. W takim wypadku, jeśli nie masz żadnego doświadczenia treningowego, skacz 5 minut. Ważne, aby zacząć! Przystąp do wyzwania i skacz na skakance każdego dnia.

Pamiętaj, aby nie myśleć o tym, że skaczesz. Brzmi to jak niezbyt mądra rada, jednak uwierzcie nam, ta wskazówka jest cenna. Skakanie na skakance może być dość nudne i żmudne. Z tego powodu lepiej zająć myśli czymś innym. Choćby oglądaniem serialu. Bo kto powiedział, że nie można skakać i oglądać poczynań ulubionych bohaterów?

Koniecznie przed każdym treningiem wykonaj solidną rozgrzewkę. Zrób kilka wyskoków, pajacyków, wymachów rąk i nóg. Sprawdzi się także bieg bokserski i ten z podnoszeniem wysoko kolan. Na koniec wyzwania koniecznie wykonaj ćwiczenia rozciągające. Przygotujesz w ten sposób ciało do odpoczynku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA