Trener Jennifer Lopez zachęca, aby wypróbować te ćwiczenia wzmacniające. Wokalistka je uwielbia

Na temat ćwiczeń, które wykonuje Jennifer Lopez, można znaleźć mnóstwo informacji. Trener gwiazdy postanowił stworzyć listę, które ćwiczenia JLo wykonuje najczęściej.

Jennifer Lopez cały czas utrzymuje świetną kondycję, która pozwala jej bez problemu śpiewać, jednocześnie wykonując skomplikowane układy taneczne. Mamy wrażenie, że piosenkarka z wiekiem zyskuje jeszcze więcej siły, a jej figura prezentuje się fenomenalnie. Na sylwetkę wpływa wiele czynników, a w tym odpowiednie treningi. Jakie ćwiczenia JLo wykonuje najchętniej?

Zobacz wideo Tak święto 4 lipca spędzali Jennifer Lopez i Alex Rodriguez

Trener Jennifer Lopez o ulubionych zajęciach wokalistki

W swojej karierze Lopez współpracowała z wieloma specjalistami. Od kilku lat jej guru jest David Kirsch, który chętnie udziela wywiadów dla prasy. Trener w rozmowie z "Hello!" zdradził, że Lopez najchętniej trenuje z piłką lekarską, hantlami, taśmą oporową oraz deyskami do poślizgu. David zaleca też, aby trenować dwa lub trzy razy w tygodniu po 45-60 minut. Zdaniem Kirschera to optymalny czas na pełnowartościowe zajęcia. Na jakie ćwiczenia w tym czasie stawia JLo?

Ćwiczenie pierwsze - przysiad sumo z piłką lekarską

Stań prosto, rozstaw nogi nieco szerzej niż na szerokość ramion. Palce u stóp skieruj na zewnątrz. Złap oburącz piłkę lekarską. Zejdź do przysiadu, trzymając piłkę przed sobą. Jeśli dobrze wykonujesz ćwiczenie, poczujesz mięśnie wewnętrznej strony ud, brzucha oraz pośladków.

Ćwiczenie drugie - deska na piłce lekarskiej 

Zejdź do klęku podpartego, nogi wyprostuj do tyłu i oprzyj o piłkę. Przejdź do planku na przedramionach. Porządnie napnij mięśnie brzucha i wytrzymaj 30 sekund. Zwróć uwagę, czy dłonie znajdują się dokładnie pod linią ramion.

Ćwiczenie trzecie - wypad boczny

Prawą piętę oprzyj o dysk do poślizgu, a następnie zrób wypad prawą nogą w bok, odsuwając stopę razem z dyskiem. Zrób kilka powtórzeń po czym zmień nogę.

Ćwiczenie czwarte - wzmacnianie tricepsa z hantlami

Przyjmij pozycję deski na wyprostowanych rękach, ustaw przed sobą hantle. Następnie złap ciężarek w prawą dłoń i przyciągnij go do lewego ramienia. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz na drugą stronę.

Ćwiczenie piąte - aktywacja mięśni tułowia z taśmą oporową

Stań na środku taśmy i złap oburącz za jej końce w taki sposób, aby ją dobrze naciągnąć. Zegnij nogi w kolanach, wyprostuj ramiona i obracaj ciało raz w lewą, raz w prawą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.