Ćwiczenia z hantlami. Najlepsze ćwiczenia z hantlami na plecy, klatkę, barki, triceps i biceps

Wystarczą dwa tygodnie regularnych ćwiczeń z hantlami, aby zauważyć pierwsze efekty! Ćwiczenia z hantlami pięknie rzeźbią i przede wszystkim wyszczuplają ramiona. Jakie ćwiczenia z hantlami będą najlepsze?
Zobacz wideo

Ćwiczenia z hantlami 

Ćwiczenia z hantlami rzeźbią wszystkie mięśnie naszego ciała. Mają wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy chodzić do klubów fitness czy na siłownię. Możemy ćwiczyć w domu, w parku, w lesie. Hantle mogą też urozmaicić nasze dotychczasowe treningi. Wystarczy stosować je podczas ćwiczeń, które do tej pory robiliśmy bez obciążenia. A jakie efekty przynoszą ćwiczenia z hantlami? Oczywista oczywistość, czyli ćwiczenia z hantlami znacznie zwiększają siłę naszych rąk. Trening z hantlami pomoże też w dalszej perspektywie. W młodości o tym nie myślimy, ale niestety skóra na ramionach z wiekiem zaczyna obwisać. Ćwiczenia z hantlami będą temu zapobiegać. Ponadto ćwiczenia z hantlami docenią panie. To rewelacyjny sposób na jędrne piersi.

Jakie ciężarki wybrać do ćwiczeń z hantlami?

Podczas treningu z hantlami najlepiej sprawdzą się hantle o wadze od 2 do 5 kg. Takie obciążenie jest najkorzystniejsze dla budowy naszych mięśni. Jednak nie musimy wcale brać tak dużego obciążenia. Szczególnie na początku ćwiczeń z hantlami wystarczą nam ciężarki 1kg lub 1,5 kg. Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś z hantlami i wiesz, że masz wyjątkowo słabe mięśnie ramion, zdecyduj się nawet na jeszcze lżejsze hantle. Na rynku są dostępne ciężarki o wadze 0,5 kg. To żaden wstyd! Na większe ciężary przyjdzie jeszcze czas. Teraz chodzi o to, aby zacząć ćwiczyć, aby trening z hantlami stał się naszym nawykiem. Z czasem ćwiczenia z hantlami wysmuklą ramiona i zwiększą ich wytrzymałość. Sam poczujesz, jak twoje mięśnie się wzmacniają i sam będziesz chciał chwycić większe ciężary.

A jeśli nie masz hantli, to też nic straconego. Też możesz wykonywać ten rodzaj ćwiczeń. Wystarczy, że hantle zastąpisz na przykład małymi lub dużymi butelkami wody mineralnej. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze ćwiczenia z hantlami na różne partie ciała. Zacznij ćwiczyć już dziś!

Ćwiczenia na triceps z hantlami - nie warto ich pomijać!

Ćwiczenie na triceps z hantlami w pozycji siedzącej. Usiądź na krześle. Wyprostowaną rękę, w której trzymamy hantel, podnieś nad głowę. Zegnij łokieć, tak by rękę z hantlem skierować za kark. Wyprostuj rękę. Wróć do pozycji początkowej. Po kilkunastu powtórzeniach zmień rękę.

Ćwiczenie na triceps z hantlami w pozycji leżącej. Połóż się na twardym podłożu – najlepiej na macie, ewentualnie na niezbyt miękkim dywanie. W obie dłonie chwyć hantle. Unoś ręce do góry aż do pełnego wyprostu. Łokcie trzymaj nad klatką piersiową. Zegnij ręce, zatrzymaj pozycję przez kilka sekund. Wróć do pozycji wyjściowej.

Najskuteczniejsze ćwiczenia na biceps z hantlami

Ćwiczenie na biceps z hantlami w pozycji siedzącej. Siadamy na krześle, stopy ustawiamy na szerokość bioder. Hantel trzymamy w wyprostowanej przed sobą ręce, tak jakbyśmy chcieli wbić gwóźdź młotkiem. Odwracamy nadgarstek tak, aby stawy palców skierować w górę. Podnosimy ręce do góry. Mocno napinamy mięśnie. Wracamy do pozycji początkowej.

 • Ćwiczenie na biceps z hantlami w pozycji stojącej
  Stoimy ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. W obu dłoniach trzymamy hantle. Naprzemiennie uginamy ramiona. Na początku wolno, z czasem przyspieszamy i wykonujemy ćwiczenie w szybkim tempie.
 • Ćwiczenie na plecy z hantlami
  Ćwiczenie na plecy z hantlami w pozycji stojącej. Stoimy w rozkroku. Pochylamy tyłów do przodu, cały czas mamy proste nogi. Hantle trzymamy w dłoniach, ręce opuszczamy luźno w dół. Przenosimy je do boku, tak aby nasze łokcie znalazły się na wysokości głowy.
 • Ćwiczenia na klatkę z hantlami
  Ćwiczenie na klatkę z hantlami w leżeniu na ławce skośnej. Kładziemy się na ławce. Nogi podpieramy, ściągamy łopatki, ręce z hantlami w dłoniach ustawiamy pod kątem prostym. Hantle wyciskamy nad klatką piersiową. Ćwiczenie na klatkę z hantlami w pozycji leżącej – rozpiętki z hantlami. Kładziemy się na ławeczce. Rozchylamy ramiona z łokciami zgiętymi do wysokości tułowia. Na wydechu zbliżamy do siebie dłonie z hantlami. Wracamy do pozycji wyjściowej.
 • Ćwiczenie na barki z hantlami
  Ćwiczenie na barki z hantlami w pozycji stojącej. Stoimy w lekkim rozkroku. W obu dłoniach trzymamy hantle. Łokcie zginamy pod kątem 90 stopni. Trzymamy je na wysokości uszu. Wypychamy ręce do góry. Zatrzymujemy pozycję i stajemy na palcach. Wytrzymujemy kilka sekund i wracamy do pozycji startowej.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.