Spróbowała treningu Jennifer Lopez. Czy te ćwiczenia są dla każdego? Eksperyment rozwiał wątpliwości

Lucy Davis to trenerka i youtuberka, która nie boi się żadnych wyzwań. Ćwiczenia JLo z tysiącem powtórzeń brzmią ciekawie? Lucy już wie, czy taki trening jest w ogóle możliwy.

Sylwetka Jennifer Lopez wśród wielu kobiet budzi podziw. Wokalistka jest ogromną inspiracją. Na Instagramie gwiazdy często pojawiają się posty dotyczące treningów oraz diety. Jednak czy ćwiczeniowa rutyna JLo sprawdzi się u zwykłych śmiertelników? Lucy Davis postanowiła to sprawdzić i przez jeden dzień powtórzyć plan piosenkarki.

Zobacz wideo Tak święto 4 lipca spędzali Jennifer Lopez i Alex Rodriguez

Morderczy trening Jennifer Lopez. Ta próba przeszła oczekiwania Lucy

Davis dokładnie przeanalizowała informacje dotyczące konkretnych ćwiczeń ulubionej piosenkarki i odtworzyła jej plan treningowy. Pierwszy obwód był skoncentrowany na rdzeniu i rozpoczynał się od 50 podciągnięć brzuchem w pozycji wiszącej. Późnej na liście znalazło 50 brzuszków na pochyłości. A to dopiero początek. Później robisz kolejne dwa obwody; w drugim robisz 15, a w trzecim kolejnych dziesięć powtórzeń mniej.

Tak naprawdę nie trenuję tak intensywnie mięśni brzucha, więc będzie to dla mnie bardzo trudne - skomentowała Davis przed wejściem na siłownię.

Lucy wyznała, że po pierwszych 20 powtórzeniach w jej głowie pojawiła się myśl, że cały trening (a była dopiero na początku!) chyba jest żartem. Po morderczej walce z trzema pierwszymi ćwiczeniami Davis przeszła do szarpnięć liną, a następnie do ćwiczeń siłowych z dyskiem o wadze 20 kilogramów. 

Czuję, że jest dużo silniejsza ode mnie - mówi Davis, wdrapując się na ławkę i walcząc przez pierwsze dziesięć powtórzeń. Zmieniając dyski, Davis kontynuuje ćwiczenie z dziesięciokilogramowym obciążeniem. - Nie jestem do tego przyzwyczajona, więc jestem powolniejsza i mniej wytrzymała - dodaje w rozmowie z "Harper's Bazaar".

Zajęcia trwały dwie godziny, a Lucy wyznała, że nie było mowy o monotonii. Youtuberka miała przed sobą aż tysiąc powtórzeń! Ciągle zmieniała sprzęty na siłowni, robiąc obchód po całej sali. Co o całym treningu sądzi Davis? 

Jest niesamowity, ale bardzo trudny i zdecydowanie nie dla początkujących, a osób, które wiedzą, na czym polegają zaawansowane ćwiczenia - tłumaczy Lucy.

Jednodniowy eksperyment być może nie jest aż tak wiarygodny, ale trenerka była w stanie stwierdzić, że ćwiczenia są interesujące, aczkolwiek na pewno nie dla wszystkich. Takie zestawy wymagają miesięcy, a nawet lat, ciężkiej pracy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.