Britney Spears

Britney Spears


Britney Spears to wokalistka muzyki pop i dance, tancerka, aktorka, projektantka mody producentka i businesswoman.

Imię i nazwisko: Britney Jean Spears
Data urodzenia: 2 grudnia 1981 r.
Miejsce urodzenia: McComb, Missisipi, USA
Wzrost: 164 cm
Waga: 58 kg

Britney Spears - kariera

Britney Spears przyszła na świat w McComb w stanie Missisipi. Jest córką Lynne Irene Bridges i Jamesa Parnella Spears. Od wczesnego dzieciństwa uczęszczała na lekcje tańca i śpiewu. Później zaczęła trenować gimnastykę artystyczną. W wieku ośmiu lat została pokierowana przez agentkę młodych talentów Nancy Carson do Profesjonalnej Zawodowej Szkoły Sztuki Filmowej w Nowym Yorku. W tym samym czasie zaczęła pojawiać się w reklamach telewizyjnych, otrzymała pierwsze role w musicalach i propozycje udziału w talent show. Studia na Parklane Academy w rodzinnym Kentwood przerwała po podpisaniu kontraktu z wytwórnią Jive Records. Jako wokalistka zadebiutowała w wieku 17 lat albumem “...Baby One More Time”, który rozszedł się po całym świecie w nakładzie 20 mln egzemplarzy. Następne albumy Britney Spears to: Oops!...I Did It Again (2000), Britney (2001), In The Zone (2003), Blackout (2007), Circus (2008), Femme Fatale (2011), Britney Jean (2013) i Glory (2016). Występowała z takimi gwiazdami jak: Michael Jackson, Mick Jagger, Madonna czy Aerosmith. Jednak tak duży sukces osiągnięty w młodym wieku bardzo źle wpłynął na gwiazdę. Problemy emocjonalne Spears doprowadziły ją do nadużywania alkoholu i narkotyków, miała też problemy z prawem. Przez pewien czas była ubezwłasnowolniona i wycofała się z życia scenicznego. Problemy w życiu osobistym również przyczyniły się do zawieszenia kariery. Britney Spears wróciła na scenę w 2011 roku. Od tego czasu regularnie nagrywa i koncertuje. W Polsce artystka była w 2014 roku.
Jak wiele innych gwiazd, Britney sygnuje swoim nazwiskiem perfumy. Jest właścicielką kilku linii zapachowych od wyprodukowanego w 2004 roku zapachu o nazwie Curious do Island Fantasy, który ukazał się na rynku w lipcu 2013 roku.
Britney Spears - trening
W 2011 roku, kiedy po miesiącach depresji Britney Spears wyszła na prostą i odnalazła radość życia, postanowiła również zadbać o dobrą formę i modelową sylwetkę. Pod czujnym okiem osobistego trenera zaczęła ćwiczyć na siłowni trening kardio, również dużo biegała oraz wiele godzin spędzała na zajęciach tanecznych. Przed trasą koncertową potrafi trenować taniec nawet pięć godzin dziennie. Poza domem, przed koncertami, czy na wakacjach musi sobie radzić inaczej. Jej treningi w pokojach hotelowych to trwające dwie godziny ćwiczenia jogi. Takie intensywne ćwiczenia zwiększają metabolizm, pomagają spalić nadmiar tłuszczu i modelują sylwetkę. Britney Spears nagrywa niektóre swoje treningi i umieszcza na forach społecznościowych, motywując innych do aktywności fizycznej, dbałości o zdrowie i wygląd.

britney spears

Więcej o:

britney spears

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.