Shakira

Shakira

Shakira to urodzona w Kolumbii piosenkarka, autorka tekstów, tancerka, aktorka, businesswoman, filantropka. Jej najbardziej znane hity to: “Whenever, whenever”, “Loca” czy hymn mistrzostw świata w piłce nożnej w 2010 r. (w RPA) - “Waka waka”

Imię i nazwisko: Shakira Isabel Mebarak Ripoll
Data urodzenia: 2 lutego 1977 r.
Miejsce urodzenia: Barranquilla, Kolumbia
Wzrost: 157 cm
Kolor oczu: piwny

Shakira - dzieciństwo i szkoła

Shakira od najwcześniejszych lat bardzo interesowała się muzyką. Pierwszą piosenkę napisała mając 8 lat. Jej mocny, charakterystyczny głos nie pozwolił na występowanie w chórze kościelnym, więc mająca 10 lat Shakira znalazła swoje miejsce w muzycznych programach telewizyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży. W szkole skupiła się na nauce języków obcych - włada płynnie hiszpańskim, angielskim, włoskim i portugalskim. Dodatkowo uczyła się śpiewu i tańca brzucha.

Shakira - kariera

Pierwszy swój kontrakt Shakira podpisała z wytwórnią Sony Music Columbia i w 1991 roku wydała debiutancki album “Magia”. Kolejna płyta - “Peligro” ukazała się dwa lata później. Jednak dopiero trzeci album Shakiry, zatytułowany “Pies Descalzos” odniósł sukces.”?Dónde estan los ladrones?” to czwarty album Shakiry (ukazał się w 1998 roku), umocnił on pozycję piosenkarki na hiszpańskojęzycznym rynku muzycznym. Koncert MTV Unplugged, który nagrała w 1999 roku przyniósł jej nagrodę Grammy. W 2001 roku Shakira wydała album “Laundry Service”, a na nim przeboje “Whenever, whenever”, “Objection” oraz “Underneath Your Clothes”. Te anglojęzyczne utwory przyniosły Shakirze ogromny sukces i rzesze wielbicieli w Europie i Stanach Zjednoczonych. Kolejne albumy piosenkarki to: “Fijación Oral Vol.1” i “Oral Fixation Vol.2” (2005), “She Wolf” (2009), “Sale el Sol” (2010), “Shakira” (2014), “El Dorado” (2017).
Shakira do dziś odbyła sześć tras koncertowych, podczas jednej z nich zagrała swój pierwszy koncert w Polsce (17 maja 2011 r.).
Shakira brała również udział w kilku produkcjach filmowych: w “El Oasis” jako Luisa Maria (1996), w serialach “Brzydula Betty” (2009) i “Czarodzieje z Waverly Palace” (2010) wystąpiła gościnnie jako ona sama w jednym z odcinków, podkładała też głos Gazelle w “Zwierzogrodzie” (2016). Piosenkarka jest wielokrotną laureatką nagród i wyróżnień: od World Music Award, przez American Music Award po Grammy.

Shakira - filantropka

Fundacja Pies Descalzos została założona przez Shakirę w 1995 roku. Ma ona za zadanie zapewnić dzieciom z ubogich rodzin dostęp do edukacji, między innymi poprzez budowę placówek oświatowych. W celu zebrania funduszy na to i inne przedsięwzięcia piosenkarka bierze udział w koncertach charytatywnych na całym świecie.
Jej pasja, pragnienie niesienia pomocy dzieciom i zaangażowanie w problemy globalne, sprawiły że zaproponowano jej reprezentowanie organizacji UNICEF jako ambasador dobrej woli. Spośród wielu nagród za działalność filantropijną koniecznie należy wymienić dwie: ONZ uhonorowała Shakirę nagrodą za założenie i wspieranie fundacji Pies Descalzos, a Międzynarodowa Organizacja Pracy przyznała piosenkarce medal za to, że jest przykładem dla młodzieży, ambasadorką edukacji i sprawiedliwości społecznej.
Prywatnie Shakira jest partnerką hiszpańskiego piłkarza - Gerarda Pique i matką dwóch synów - Milana i Saszy.

Shakira - jak dba o sylwetkę i kondycję?

Shakira ma sprawdzoną metodę na utrzymanie idealnej sylwetki. Cztery lub pięć razy w tygodniu ćwiczy, a raczej tańczy zumbę pod czujnym okiem Beto Pereza - trenera fitness i choreografa, pomysłodawcy tego tańca. Również pięć razy w tygodniu, Shakira ćwiczy AKT - Inmotion - z autorką tej metody - tancerką Anną Kaiser. Ten popularny ostatnio wśród gwiazd system ćwiczeń łączy taniec, balet i ćwiczenia na równowagę. Godzinne zajęcia składają się z treningu kardio, ćwiczeń rozciągających i wzmacniających mięśnie.
Dieta Shakiry to 8 zdrowych posiłków dziennie, które w sumie zawierają 2000 - 2500 kalorii, a w ich skład wchodzą warzywa, owoce, chude mięso i zdrowe tłuszcze. Jak widać działa.

shakira

Więcej o:

shakira