Wiemy, jak wygląda trening Shakiry! Oto jej ćwiczenia, które wykonuje przed trasą koncertową. Jak gwiazda dba o płaski brzuch?

Trening Shakiry skupia się na wzmocnieniu mięśni i zwiększeniu jej wytrzymałości. Shakira musi długo wytrzymać i być aktywna na scenie, dlatego musi mieć dobrą kondycję. Oczywiście musi tez wyglądać rewelacyjnie, dlatego jej trening uwzględnia te aspekty.
Jak wygląda trening Shakiry Jak wygląda trening Shakiry https://www.instagram.com/shakira/

Shakira zachwyca figurą

Shakira ma zarówno wielu fanów, jak i tych, którzy nie przepadają za jej specyficznym głosem. Jednak jedno jest jednak pewne - piosenkarka wygląda świetnie i niejedna kobieta może pozazdrościć jej wysportowanej i wyrzeźbionej sylwetki. Zawdzięcza to oczywiście regularnym treningom ze swoją stałą trenerką. Jak one wyglądają? 

Jak wyglada trening Shakiry Jak wyglada trening Shakiry https://www.instagram.com/shakira

Interwały

Większość ćwiczeń w planie treningowym Shakiry jest wykonywania w formie interwałów. Trening ma odzwierciedlać jej występ na scenie. Trening jest bardzo intensywny i wyczerpujący. HIIT to to High Intensity Interval Training, czyli interwały  o zwiększonej intensywności. Polegają na intensywnym ćwiczeniu przerywanym bardzo krótkimi przerwami. 

Tak wygląda trening Shakiry Tak wygląda trening Shakiry https://www.instagram.com/shakira

Treningi taneczny

Shakira w swoim planie treningowym ma również elementy tańca. Trening tańca pozwala jej nauczyć się rytmicznych, zmysłowych ruchów. To dla niej świetna forma treningu cardio. 

Tak wygląda trening Shakiry Tak wygląda trening Shakiry https://www.instagram.com/shakira

Bieżnia

Trenerka gwiazdy nie odpuszcza jej również treningów na bieżni. Jednak nie jest to zwykłe, nudne bieganie, tylko intensywny trening interwałowy, podczas którego pot leje się ciurkiem. Często tę formę ruchu Shakira wykonuję, jako formę rozgrzewki. 

Tak wyglada plan treningowy Shakiry Tak wyglada plan treningowy Shakiry https://www.instagram.com/shakira

Tak wygląda jej plan

Jak widać trenerka Shakiry rozwija ją wszechstronnie. Wzmacnia, spala tkankę tłuszczową, poprawia kondycję i uczy tanecznych ruchów. Treningi Shakiry są intensywniejsze tuz przed jej trasą koncertową. Ich częstotliwość potrafi zwiększyć się z 2-3 treningów w tygodniu do 2 treningów dziennie! Kiedy trenerka nie ma czasu lub nie może być z Shakirą na miejscu, to kontroluje ją przez Skype i sprawdza jej postępy. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.