Shakira przygotowuje się do występu na Super Bowl. Wyznała, jakie treningi i dietę stosuje. "To pomogło mi wrócić do formy"

Shakira nie zwalnia tempa i cały czas pracuje nad sylwetką, aby pokazać się podczas Super Bowl 2020 od najlepszej strony. Gwiazda zdradziła, jak udaje jej się utrzymać szczupłą figurę.

Shakira nieustannie dba o dobrą formę przed koncertami, które zawsze obfitują w choreografię. Jedno z najważniejszych - jeżeli nie najważniejsze - wydarzenie sportowe w USA występami muzycznymi będą uświetniać wielkie gwiazdy. Super Bowl to finałowy mecz amerykańskiego futbolu, który w tym roku wypada 3 lutego. Jest to prawdziwy hit telewizyjny, cieszący się niesamowitą popularnością i świetnymi wynikami oglądalności. Swój koncert podczas Super Bowl będzie miała również Shakira, która w ramach przygotowań trenuje i stosuje restrykcyjną, ale równocześnie zdrową dietę

 

Shakira ostro trenuje na siłowni pod okiem trenera personalnego

By zaprezentować się na Super Bowl jak najlepiej, Shakira przerzuciła się na specjalną dietę oraz intensywnie trenuje. W wywiadzie udzielonym "Women's Health" gwiazda wyznała:

Staram się ćwiczyć. Chodzę na siłownię, ale czasami mam dość bieżni. Od niedawna postanowiłam uprawiać sport, ponieważ jest świetną zabawą. Gram w koszykówkę, w tenisa – każdego dnia jest coś innego. To pomogło mi wrócić do formy

- stwierdziła Shakira. Ćwiczenia jednak nie przyniosłyby zadowalających efektów bez trenerki osobistej piosenkarki, którą jest Anna Kaiser. Podczas jednych zajęć, gwiazda spala co najmniej 500 kalorii. Jest to minimalna liczba, która musi zostać osiągnięta podczas każdego spotkania.

Shakira podała szczegóły diety. Jeden prosty trik pomaga w utrzymaniu pięknej sylwetki

Odpowiednio dobrany trening musi iść w parze z dobrze dobraną dietą. Shakira przyznała, że je regularnie, a jej posiłki zawsze mają odpowiednią porcję warzyw i owoców. Piosenkarka ograniczyła spożywanie cukru do minimum. W jaki sposób udaje jej się uniknąć słodyczy?

Koło czwartej po południu, kiedy ludzie pragną kofeiny i ciasteczka, zupa jest naprawdę świetną opcją, ponieważ jest sycąca, a przy tym niskokaloryczna

- zdradziła Shakira zagranicznym mediom. Czasem, gdy pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego jest silniejsze, gwiazda je batony proteinowe i pije ryżowe mleko. W ten sposób udaje jej się uniknąć niezdrowych przekąsek, które zawierają ogromne ilości konserwantów i sztucznych barwników.

Jak wyglądają treningi gwiazd na siłowni? Zobacz ćwiczenia, które wykonuje Paulina Sykut-Jeżyna:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.