42-letnia Shakira zaskakuje formą. Jej trenerka zdradziła 10 trików gwiazdyna piękny wygląd

Shakira ma 42 lata piosenkarka i wciąż jest w świetnej formie. Jej trenerka personalna postanowiła zdradzić triki swojej podopiecznej na piękny wygląd i rewelacyjne ciało. Kilka z nich potrafi zaskoczyć!

Shakira zawsze wyglądała świetnie i ten fakt nie zmienił się także i teraz. Piosenkarka jest mamą dwóch synów. Piosenkarka ciężko pracuje na taki wygląd. Na szczęście jej trenerka postanowiła zdradzić, jakie są jej sposoby na piękne ciało i witalność. Niektóre są dość uniwersalne, inne natomiast potrafią mocno zaskoczyć. 

Trenerka Shakiry zdradziła jej sposoby na piękny wygląd

Anna Kaiser to wieloletnia trenerka Shakiry. Nikt lepiej od niej nie zna harmonogramu ćwiczeń gwiazdy. Zdradziła, że piosenkarka ćwiczy aż pięć dni w tygodniu. Wszystkie ćwiczenia skupiają się przede wszystkim na tętnie. To sprawia, że Shakira jest bardziej skoncentrowana podczas wysiłku. Kaiser przyznała także, że w niektóre dni skupiają się głównie na ćwiczeniach cardio, by resztę czasu poświęcić na ćwiczenia siłowe. 

 
Jest bardzo bystra, chce uczyć się o ciele, wiedzieć, po co robi to, co robi i jaki jest jej cel, co stara się osiągnąć

- podsumowała Kaiser w rozmowie z W Magazine.

Shakira nie przerywa także ćwiczeń podczas zagranicznych wyjazdów. Zawsze znajdzie czas, by wykonać trening, nie ma dla niej taryfy ulgowej. Zdarza się także i tak, że piosenkarka bywa na siłowni aż dwa razy dziennie. W pozostałe dni stara się realizować zaplanowany harmonogram. 

Zaczęliśmy wprowadzać zupy. Niektóre świetne zupy są sycące i ciepłe. Więc o godzinie czwartej, kiedy ludzie pragną kofeiny i ciasteczka, zupa jest naprawdę świetną opcją, ponieważ napełnia cię i działa jak pełnoprawny posiłek, więc może nasycić aż do kolacji, ale nie jest wyjątkowo kaloryczny

- dodała trenerka gwiazdy. 

Shakira nie lubi także jeść w pośpiechu. Woli usiąść, rozkoszować się posiłkiem, niż znów się śpieszyć. Zdolność do mobilizowania się do regularnych ćwiczeń jest bardzo ważna, jednak dla gwiazdy wciąż priorytetem jest samoakceptacja i troska o własne ciało. Na koncertach szczególnie uważa, by zapewnić swojemu organizmowi pełne bezpieczeństwo. 

Zjada więc częściej, ale mniejsze posiłki. Próbuje także nowych rodzajów aktywności fizycznej, na przykład tenisa. Wprowadza kreatywne rozwiązania do dobrze znanych ćwiczeń. Trenerka Kaiser sugeruje także, by tak jak piosenkarka spróbować pływania w nocy. Nie ma ponoć nic bardziej relaksującego niż nocne maratony w wodzie. 

A jak trenuje Eva Longoria? Na siłowni podnosi sporo kilogramów i ani myśli o przerwie:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.