Shakira - trening i dieta młodej mamy

Ulubionym sposobem na szczupłą sylwetkę Shakiry jest taniec - zumba, balet i lubiana przez gwiazdy nowa metoda ćwiczeń - AKT Inmotion. A jej dieta to aż 8 posiłków dziennie! Shakira zdradza w wywiadzie dla Self Magazine jak wróciła do sylwetki sprzed ciąży.
Shakira Shakira SELF Magazine

Zumba na odchudzanie

Shakira 2 miesiące po urodzeniu dziecka musiała być gotowa do występów przed kamerą podczas nagrywania programu "The Voice". W magazynie Self opowiedziała jak wyglądał jej trening i dieta po urodzeniu synka Milana.

Kiedy tylko lekarz dał jej zielone światło, powróciła do zajęć zumby. Zajmowały jej one 4 lub 5 poranków. Ćwiczyła nie z byle kim, bo z pomysłodawcą Zumba Fitness ? Beto Perezem. Beto: choreograf i trener fitness pochodzi, tak jak Shakira z Kolumbii. Dlatego ten taneczny aerobik jest jej tak bliski. Piosenkarka ćwiczyła zumbę także przez całą ciążę. To jej ulubiony sposób na spalanie kalorii.

Shakira Shakira Fot.Self Magazine

Balet wzmacnia mięśnie

Shakira ćwiczyła też z trenerką: Anną Kaiser, twórczynią AKT Inmotion. Do jej klientek należą także Sarah Jessica Parker i Kelly Ripa. Anna opiera swój system ćwiczeń na balecie, tańcu i ćwiczeniach na równowagę. Podczas godzinnych zajęć: składających się z treningu kardio (oczywiście tanecznego), ćwiczeń wzmacniających mięśnie i ćwiczeń rozciągających, można w bezpieczny sposób zrzucić kilogramy po ciąży. Anna uprzedza wszystkie klientki, że stanie się tak, jeśli będą ćwiczyć regularnie. Dlatego Shakira przychodziła na zajęcia 5 razy w tygodniu.

Shakira dieta i trening Shakira dieta i trening SELF MAGAZINE

Kobiece kształty zapewni taniec

"Jestem zadowolona z mojej pupy" śmieje się Shakira. Żeby ją ujędrnić Kaiser zaproponowała plie, czyli rodzaj baletowych, głębokich przysiadów z napinaniem mięśni pośladów. 30 w serii! Kardio w postaci tańca natomiast sprawił, że Shakira ma kobiece kształty, ładnie zaokrągloną pupę i apetyczne, ale umięśnione nogi. "Dwie minuty ćwiczeń brzucha nie wystarczy" dodaje. Dlatego podczas każdej aktywności, szczególnie tańca, stara się żeby mięśnie brzucha były cały czas napięte.

Shakira, Milan. Shakira, Milan. East News

Ćwiczenia po ciąży: kiedy zacząć

Anna Kaiser zadbała o bezpieczeństwo Shakiry. Zaczynały od ćwiczeń mało obciążających i z czasem zwiększała trudność. Dochodziły ćwiczenia z ciężarkami albo wykorzystujące jako obciążenie masę ciała. Na początku warto zrobić 30 minut kardio i 30 minut ćwiczeń siłowych 3 czy 4 razy w tygodniu. Potem zwiększyć częstotliwość ćwiczeń. Anna przestrzega młode mamy przed tym, że długa przerwa w ćwiczeniach utrudnia powrót do formy sprzed ciąży. Dlatego nie czekaj na powrót do ćwiczeń aż twoje dziecko będzie miało roczek!

shakira trening shakira trening self magazine

Dieta Shakiry: 8 małych posiłków

Jeśli chodzi o dietę, to Shakira jadła aż 8 małych posiłków, razem 2000-2500 kalorii dziennie. Składały się na nie oczywiście chude mięso, warzywa, zdrowe tłuszcze, Shakira zwracała uwagę na to także, żeby było w niej sporo żelaza i wapnia. Shakira nie pilnowała szczególnie diety i nie głodziła się. Po prostu jadła zdrowo.

shakira shakira mat. prasowe

Pewność siebie to podstawa!

"Nie skupiam się na kompleksach. Patrzę na siebie jako na całość. Poza tym mężczyźni i tak bardziej niż perfekcję cenią pewność siebie!". Trudno się z tym nie zgodzić!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.