Shakira intensywnie trenowała do występu na Super Bowl 2020. Dzięki tym ćwiczeniom możesz mieć brzuch jak gwiazda

Shakira po raz kolejny zachwyciła widzów Super Bowl swoim talentem wokalnym i tanecznym. Piosenkara przygotowywała się do występu przez wiele tygodni. Gwiazda zdradziła, że w wyrzeźbieniu mięśni brzucha pomogło tych sześć ćwiczeń.

Shakira poświęciła na treningi przed Super Bowl 2020 naprawdę bardzo dużo czasu. Wokalistka intensywnie pracowała nad swoją sylwetką, aby podołać układom tanecznym i nie zawieść swoich fanów. Oczywiście jej występ był spektakularny - nie było mowy o zadyszce czy pominięciu tanecznych ruchów. Piosenkarka zachwycała swoim pięknym brzuchem i twierdzi, że mięśnie wyrzeźbiła przy pomocy sześciu ćwiczeń. Nagraniami z treningów podzieliła się osobista instruktorka gwiazdy - Shakira świetnie się rusza i ma doskonałą kondycję!

 

Shakira wyrzeźbiła brzuch, stosując te ćwiczenia

Jaka jest tajna broń Shakiry, dzięki której od lat zachwyca doskonalą sylwetką? Gwiazda znowu zachwyciła publiczność na Super Bowl 2020, podczas wspólnego występu z Jennifer Lopez. Błyszcząca kreacja odsłaniająca brzuch idealnie podkreśliła atuty piosenkarki. Trenerka Shakiry, Anna Kaiser, opowiedziała Women's Health, jakie ćwiczenia pomogły wypracować doskonale umięśniony brzuch. Kaiser radzi, aby ćwiczenia wykonywać w dwóch seriach na każdą stronę ciała. Cały trening należy powtórzyć trzykrotnie. Jakie ćwiczenia wykonywała Shakira?

  1. "Side needle" : połóż się na plecach na macie. Unieś nogi lekko do góry, przechylając je na lewą stronę. Prawą rękę umieść na podłodze prostując ją równolegle do głowy, lewą połóż na podłożu prostopadle do ciała. W tej pozycji podnieś się na lewej ręce, jednocześnie zginając kolana w taki sposób, aby usiąść na lewym biodrze. Prawą rękę wyciągamy przed siebie, sięgając palcami w stronę stóp. Wykonujemy 10 powtórzeń na każdą stronę. 
  2. "Side Swim" : stajemy w rozkroku na szerokość bioder, następne uginamy prawe kolano przenosząc ciężar ciała na prawą nogę, a lewą robimy wykrok w bok. Przechylamy lewą rękę nad głową w prawą stronę i rozciągamy się. Wykonujemy 15 powtórzeń na każdą stronę. 
  3. "Passé Roll": kładziemy się na macie w pozycji, jak do wykonywania brzuszków. Splatamy dłonie i zakładamy je za głowę. Podnosimy szyję do góry, uginamy prawą nogę w kolanie, lewa pozostaje wyprostowana; obie nogi są uniesione nad podłogą. Następnie podnosimy w górę biodra oraz nogi w taki sposób, aby wyprostowana noga znalazła się prostopadle do podłogi. Robimy 10 powtórzeń na każdą stronę. 
  4. "Swizzle": stoimy w lekkim rozkroku na szerokość bioder, uginamy ramiona w łokciach, w taki sposób, aby skierować ręce w stronę mostka. Wykonujemy podskoki, skręcając biodrami naprzemiennie w lewo i prawo; 15 powtórzeń na każdą stronę.
  5. "Screwdriver": zaczynamy od deski, po odliczeniu 20 sekund obracamy tułów na prawą stronę i robimy boczną deskę, podciągając prawą rękę do biodra. Wracamy do tradycyjnej deski i robimy te same ruchy na lewą stronę ciała. Robimy 10 powtórzeń z minutową przerwą pomiędzy stronami.
  6. "Oblique Curtsy": stań umieszczając lewą stronę z tyłu, skrzyżowaną lekko z prawą nogą, wysuniętą delikatnie do przodu. Ręce splatamy nad głową z szeroko rozstawionymi łokciami. Odliczmy do 20 sekund. Zginamy kolana pod kątem 90 stopni, lewa pięta skierowana jest do góry, jednocześnie prawą rękę kierujemy w dół. Lewa dłoń umieszczona jest za głową. Ramiona i biodra trzymamy skierowane do przodu, rozluźniamy mięśnie brzucha. Robimy 15 powtórzeń na każdą stronę.

Trenerka Shakiry złożyła jej urodzinowe życzenia 

2 lutego piosenkarka obchodziła 43 urodziny. Gwieździe złożyła życzenia jej osobista trenerka, która przygotowywała wokalistkę do występu na Super Bowl. Anna Kaiser docenia Shakirę za jej stuprocentowe zaangażowanie w treningi. Jest dumna, że może pomagać piosenkarce w przygotowywaniach do koncertów już od dziesięciu lat. Trzeba przyznać, że Anna zawsze świetnie pilnuje formy Shakiry. Widać, że panie świetnie się rozumieją i uwielbiają razem pracować!

Czy taniec na szpilkach jest prosty? Zobacz pierwszy trening Karoliny Gilon - nie było łatwo!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.