Ćwiczenia dla dzieci w domu. Jak zorganizować domowe lekcje WF-u?

Obecna sytuacja spowodowała, że dzieci omija większość lekcji szkolnych, w tym zajęcia z wychowania fizycznego. Nauczyciele wysyłają zadania i ćwiczenia ze wszystkich przedmiotów, jak jednak odrobić w domu WF? Zobaczcie, jakie ćwiczenia możecie wykonać wspólnie z dzieckiem.

Zajęcia wychowania fizycznego są ważnym elementem rozwoju dziecka. Ćwiczenia ruchowe pojawiają się już na etapie przedszkolnym. W jaki sposób możemy zorganizować lekcje WF-u w domu? Zobaczcie, jaki trening dla rodziców i dzieci przygotowała popularna trenerka fitness.

 

Ćwiczenia dla dzieci w domu

Zamknięte szkoły i przedszkola nie muszą oznaczać braku zajęć WF-u. Kilka prostych ćwiczeń, które dostarczą dzieciom zalecaną dawkę ruchu, możemy pokazać i wykonać razem w domowym zaciszu. Znana fitinfluencerka i mama, Edyta Litwiniuk, udostępniła na Instagramie nagranie, na którym pokazała wspólny trening z córką. Jakie ćwiczenia możemy wykonać wspólnie z dziećmi?

  • Przysiady wykonywane na zmianę, trzymając się za ręce;
  • brzuszki z klaśnięciem w dłonie;
  • chód bokiem, krokiem „odstawno-dostawnym” z ugiętymi kolanami;
  • przysiady z lekkim wyskokiem;
  • podczas gdy dziecko ma przerwę, rodzic może wykonać pompki.

Każdą z wyżej wymienionych figur, polecanych przez trenerkę, wykonujemy w trzech seriach po piętnaście powtórzeń. Jakie jeszcze ćwiczenia gimnastyczne warto włączyć do zajęć? Przydadzą się klasyczne pajacyki, trucht w miejscu, obroty ramionami, skrętoskłony - to dobry sposób na rozgrzewkę, o której nie powinniśmy zapominać. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie skakanki. Jeśli tylko mamy taką możliwość, wyjdźmy na krótki spacer po ogrodzie, aby dotlenić organizm, poskaczmy, pograjmy w klasy. Dla starszych uczniów możemy zaproponować wspólne ćwiczenia z wybranym kanałem treningowym na Youtube.

Domowe ćwiczenia dla dzieci? Zobacz, jak z Klarą ćwiczy Robert Lewandowski:

Zobacz wideo Domowe ćwiczenia dla dzieci? Zobacz, jak z Klarą ćwiczy Robert Lewandowski
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.