Gorąca kąpiel zamiast treningu? Sześciopaku tak nie zrobisz, ale wiemy, ile spalisz kalorii. Całkiem sporo!

Według badań przeprowadzonych przez Narodowe Centrum Sportu i Medycyny Ćwiczeń w Loughborough, kąpiel w wannie może mieć więcej zalet dla naszego ciała, niż się spodziewaliśmy. Naukowcy potwierdzili, że podczas kąpieli możesz spalić zbędne kalorie!

Mamy dobre wiadomości dla wszystkich wielbicieli długich gorących kąpieli! Jak donosi "Harper's Bazaar" brytyjscy naukowcy przeprowadzili badania, jaki wpływ na nasze zdrowie ma kąpanie się w wannie. Wyniki eksperymentu są zaskakujące i jednoznaczne - jeśli raz na jakiś czas intensywny trening zastąpisz kąpielą twoje ciało mimo wszystko spali kalorie.

kąpiel w wanniekąpiel w wannie unsplash

Gorąca kąpiel może zastąpić trening?

Odpowiedź brzmi: niezupełnie. Badana grupa składała się z czternastu mężczyzn; część z nich udała się na godzinną przejażdżkę rowerową, druga część na godzinną gorącą kąpiel. Jakie były wyniki eksperymentu? Okazuje się, że te dwie skrajne aktywności przyniosły podobne korzyści zdrowotne! Choć oczywiście, zdecydowanie więcej kalorii spalimy jeżdżąc na rowerze, czas spędzony na leżeniu w wannie nie jest całkowicie stracony - godzinna kąpiel pozwoliła na spalenie około 140 kalorii, czyli mniej więcej tyle, ile spalamy podczas półgodzinnego spaceru. Dodatkowo, naukowcy zauważyli, że gorąca kąpiel pomagała na kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Jeden ze specjalistów przeprowadzających eksperyment podkreśla, że takie podejście do gorących kąpieli jest czymś zupełnie nowym, chociaż ich kojące właściwości były znane już od wielu stuleci. 

Oczywiście częste kąpiele nigdy nie zastąpią prawdziwego wysiłku, niemniej jednak tej przyjemności nie powinniśmy sobie odmawiać. Brytyjscy eksperci zapowiadają, że będą pogłębiać swoje badania w tej dziedzinie.

Intensywny trening całego ciała w domu Kasia Dziurska pokazała najlepsze ćwiczenia:

Zobacz wideo Intensywny trening całego ciała w domu Kasia Dziurska pokazała najlepsze ćwiczenia
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.