Odczuwasz ból w ramionach i szyi po bieganiu? Ćwiczenia z rollerem pomogą się go pozbyć

Bieganie może być bardzo wciągającym sportem. Może jednak prowadzić do wielu kontuzji. Jeśli zauważymy, że po joggingu boli nas szyja oraz ramiona, czas wprowadzić kilka ćwiczeń po bieganiu, które się rozprawią z przykrą dolegliwością.

Wbrew pozorom, bieganie to aktywność fizyczna, która wpływa nie tylko na nogi, lecz także całe ciało. Regularne treningi, zwłaszcza na początku, mogą spowodować, że zaczniemy odczuwać bóle zlokalizowane w różnych częściach ciała. Z obolałymi ramionami i szyją nie ma żartów - jak sobie z nimi szybko poradzić?

Zobacz wideo Ewa Chodakowska rusza z nowym wyzwaniem treningowym

Ból szyi i ramion po bieganiu - przyczyny

Okazuje się, że odczuwanie dyskomfortu szyi i ramion podczas lub po bieganiu jest znakiem, że zachowujesz nieprawidłową postawę w trakcie treningu. Każdy krok, który wykonujesz podczas biegu, można uznać za powtórzenie, a jeśli biegacz znajdzie się w nieprawidłowej pozycji, nie jest niespodzianką, że powstanie napięcie w karku i ramionach. Podobnie dzieje się, kiedy mamy tendencję do utrzymywania złej postawy siedząc w pracy - wierzcie lub nie, ale problem ten może również pojawić się podczas biegu. W trakcie tej aktywności dyskomfort szyi oraz ramion może pojawić się, kiedy mamy zbyt zgarbioną pozycję. Kolejnym błędem jest zaokrąglanie ramion i wysuwanie szyi do przodu. Czasem przez niewłaściwą postawę ból pojawia się w dolnej części pleców przy odcinku krzyża. Co zatem doprowadza do takiego stanu rzeczy? 

Podstawowym błędem jest brak wykonania rozgrzewki. Nierozgrzane mięśnie są mniej elastyczne, przez co nieprawidłowo ustawiamy się podczas biegu. Aby uniknąć tego problemu, pamiętajmy, by odpowiednio wcześniej przed wyjściem, poświęcić kilkanaście minut na porządne przygotowanie mięśni do dalszego wysiłku.

Warto zaopatrzyć się w roller, z którym wykonamy najlepsze ćwiczenia relaksujące mięśnie. Bez problemu możemy takim piankowym wałkiem zrobić automasaż. Wystarczy, że położymy się na macie i pod plecami umieścimy roller. Następnie zaczniemy po nim przesuwać plecami w górę i w dół - ulgę poczujemy już po pierwszych minutach takiego ćwiczenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.