Jak wyćwiczyć zwiotczałe ramiona? Jest kilka sposobów. Przedstawiamy te najbardziej efektywne

Jeżeli zauważyliśmy, że nasze ramiona straciły na elastyczności i zaczęły pojawiać się tzw. motylki, to najwyższa pora, aby zająć się ćwiczeniami ukierunkowanymi na tę część ciała.

Ramiona, jeżeli nie będziemy ich właściwie trenować, będą stawać się coraz słabsze, a skóra w tym miejscu zacznie wiotczeć. Z tego względu warto nie pomijać podczas treningów tej części ciała. Aby uzyskać dobre wyniki, warto przeplatać ze sobą kilka ćwiczeń, które będą mobilizować mięśnie do pracy. Jak wygląda dobry trening na ramiona?

Zobacz wideo Kate Hudson drżą mięśnie podczas intensywnego treningu

Najlepszy trening na ramiona - wystarczy kilka prostych ćwiczeń

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od przyjęcia klęku podpartego. Pamiętaj, aby plecy były wyprostowane, kolana mocno poniżej linii bioder, a ręce nieco rozstawione szerzej, niż szerokość ramion. Następnie zegnij łokcie, schodząc w dół, aż twoje przedramiona dotkną płasko do ziemi. Następnie odepchnij się, utrzymując cały kręgosłup prosto. Powtórz to ćwiczenie dziesięć razy, a następnie odpocznij.

Ćwiczenie drugie

Do tego ćwiczenia potrzebne są hantle lub inne nieco cięższe przedmioty, takie jak obciążniki na ramię lub worki z ryżem czy kaszą. Połóż się płasko na plecach na ławce ze stopami opartymi o podłogę i ugiętymi kolanami. Podnieś ciężary i trzymaj je na wyprostowanych rękach, z nadgarstkami zwróconymi do wewnątrz, uważając, aby nie wyprostować łokci nadmiernie. Następnie zacznij zginać łokcie, tak jakbyś kładł ręce na ziemi, tuż nad głową. Przyłóż ciężarki do podłogi nad sobą, a następnie podnieś ręce z powrotem do pozycji wyjściowej. Powtórz przynajmniej osiem razy.

Ćwiczenie trzecie

Po raz kolejny potrzebujesz kompletu hantli. Tym razem, po złapaniu ciężarków w ręce, pochyl się do przodu, trzymając plecy płasko, a stopy rozstawiając na szerokość barków. Przysuń łokcie do boków, podnieś ciężar za siebie w taki sposób, aby ramię znalazło się w jednej linii z plecami. Przytrzymaj pozycję przez trzy sekundy, następnie rozluźnij rękę i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz dziesięć razy. 

Ćwiczenie czwarte

Stań prosto, stopy rozstaw szerzej, niż na szerokość ramion. Ręce wyprostuj przed siebie, trzymając dłonie mniej więcej na wysokości klatki piersiowej. Następnie zrób rękoma poziome nożyce, zachowując przy tym wyprostowaną postawę i napięte mięśnie ramion.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.