Czym grozi zbyt długie stosowanie diety ketogenicznej? Lepiej mieć tego świadomość!

Dieta ketogeniczna to same plusy? Niestety, w rzeczywistości, nieprawidłowo stosowana pogorszy stan naszego zdrowia. Na co zwrócić szczególną uwagę? Specjaliści ostrzegają.

Dieta ketogeniczna to jeden z hitów odchudzających ostatnich lat. Osoby, które ją stosowały, zachwalają, że rzeczywiście działa i szybko pomaga uporać się ze zbędnymi kilogramami. Jest jednak jedno "ale". Nie wolno jej stosować dłużej, niż zaleca lekarz. Inaczej możemy sobie poważnie zaszkodzić.

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Dieta ketogeniczna może być szkodliwa dla zdrowia?! Specjaliści nie mają wątpliwości

Danych potwierdzających tę tezę dostarczyło badanie przeprowadzone przez Komitet Lekarzy ds. Odpowiedzialnej Medycyny. Choć ta nowa analiza potwierdza możliwe korzyści zdrowotne, ostatecznie zauważa, że skutki negatywne przeważają na niekorzyść keto. Wyniki badania mówią jasno - zbyt długie stosowanie tej diety sprawia, że zwiększa się ryzyko wystąpienia cukrzycy, chorób serca, Alzheimera oraz raka.

W bardziej dosadne słowa ujęła powyższe stwierdzenia  dr Lee Crosby, mówiąc, że dieta ketogeniczna ma katastrofalne skutki, a wyłączenie warzyw i owoców z diety na rzecz nadmiernej ilości mięsa to gotowy przepis na zły stan zdrowia. Dietetyczka przywołała przy tym wyniki świadczące o tym, że zwolennicy keto posiadają znacznie wyższy poziom złego cholesterolu, co jest prostą drogą do wystąpienia poważnych schorzeń.

Jak rozsądnie podejść do diety ketonowej?

Naukowcy zauważają, że jeżeli zależy nam na pozbyciu się nadprogramowej tkanki tłuszczowej. możemy zastosować dietę keto, ale zgodnie z jasno określonymi zasadami i tylko wtedy, kiedy nasz lekarz prowadzący nie widzi żadnych przeciwwskazań. Jeśli dostaniemy zielone światło od specjalisty, możemy stosować keto nie dłużej niż przez miesiąc. Ponadto w tym czasie cały czas kontrolujemy swój stan zdrowia i samopoczucie. Jeśli tylko zobaczymy negatywne objawy, koniecznie przerwijmy dietę i udajmy się do specjalisty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.