Jak wykorzystać piłkę gimnastyczną do ćwiczeń? Z jej pomocą przeprowadzisz trening HIIT

Natalia Gacka zaprezentowała na Instagramie, w jaki sposób możemy wykorzystać piłkę gimnastyczną podczas treningów. Ćwiczenia HIIT na ramiona i brzuch to prawdziwy wycisk!

Natalia Gacka jest zwolenniczką wykorzystywania podczas treningów piłki gimnastycznej. Zachęca więc swoich obserwatorów, aby podczas domowych ćwiczeń jej używali. Jakie korzyści przyniosą i czym jest wspomniany przez Gacką trening HIIT? Taki rodzaj zajęć pomoże ci w szybkim tempie wzmocnić kondycję. 

 

Natalia Gacka zachęca do treningu HIIT

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia, czym konkretnie jest trening HIIT? Zajęcia z tego zakresu to wykonywanie intensywnych ćwiczeń interwałowych, co pozwala w szybkim tempie spalić dużą liczbę kalorii. Według wielu ćwiczących i trenerów, HIIT jest skuteczniejszy, niż ćwiczenia kardio; jednocześnie jest też zdecydowanie krótszy. HIIT to wykonywanie na przemian treningu anaerobowego z tym o nieco mniejszym stopniu intensywności. Zajęcia mogą składać się ze skakania na skakance, biegania, jeździe na rowerze, przysiadów, pompek, a także ćwiczeń z wykorzystaniem wspomnianej piłki gimnastycznej. W jaki sposób wykorzystała ją Natalia?

Trening HIIT z piłką gimnastyczną wg Natalii Gackiej

Na nagraniu, które trenerka zamieściła na Instagramie, widzimy, w jaki sposób piłka może stać się elementem intensywnych ćwiczeń. Z jej wykorzystaniem Natalia najpierw robi pompki, następnie przechodzi do rowerka górskiego z obciążeniem, trzymając piłkę na wyprostowanych rękach nad tułowiem. Piłkę możemy przekładać z rąk do nóg, wykorzystać ją w roli krzesła treningowego - możliwości jest naprawdę wiele. "Ramiona, brzuch palą niesamowicie" - zapewnia Gacka. Jesteśmy pewne, że po przyłożeniu się do treningu i systematycznych ćwiczeniach efekty będą naprawdę świetne!

Zobacz wideo Karolina Gilon pokazała domowe ćwiczenia na brzuch
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.