Natalia Gacka to trenerka personalna i dietetyk kliniczny, która swoją doskonałą figurę zawdzięcza diecie i regularnym treningom. Na swoim instagramowym profilu Natalia dzieli się różnorodnymi ćwiczeniami i motywuje obserwatorki do działania. Tym razem trenerka skupiła się na rolowaniu ciała.
Rolowanie to metoda, która ma na celu rozluźnienie powięzi, która otacza nasze mięśnie i kości. Poprzez ruchy na wałku rozbijamy nasze mięśnie powodując lepsze ukrwienie. Fani wałkowania stosują masaż pobudzający przed treningiem a niektórzy traktują mięśnie jako relaksujący masaż po zakończonych ćwiczeniach.
- tłumaczy. Trenerka zwróciła uwagę na korzyści płynące z rolowania przed i po treningu. Należy jednak pamiętać, że rolowanie wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Żeby wykonać je poprawnie, musimy skupić się na tym, co robimy i kontrolować swoje działania.
To nie jest takie proste, konieczne jest skupienie a świetnym rozwiązaniem jest obserwowanie swoich ruchów w lustrze (Jest to możliwe w klubach fitness z uwagi na duże przestrzenie na sali treningowej).
- dodaje Natalia. Rolowanie przed lustrem w domu również jest możliwe, o ile ma ono wystarczająco duży rozmiar i sięga do podłogi. Pod zdjęciem trenerki czytamy także na temat techniki rolowania, która ma ogromne znaczenie.
Warto również zapoznać się z techniką wykonywanych ruchów, ponieważ sam ruch w górę i w dół nie jest taki prosty jak się to wydaje. Wykonując ruchy wałkiem musimy zadbać o to, aby powięź nie była za bardzo rozluźniona oraz zbyt napięta.
- kontynuuje. Gacka wytłumaczyła, że rolowanie jest nieodłączną częścią jej rutyny treningowej.
Osobiście (z uwagi na ograniczenia czasowe) praktykuję masaż jako zakończenie sesji treningowej. Ostatnio coraz częściej przekonuję się, że zrolowanie np. mięśni pośladkowych zaraz po rozgrzewce pozwala mi obszerniej pobudzić tą partię ćwiczeniami siłowymi. Ogromnie polecam i zachęcam Was do rolowania.
Rolowanie mięśni pomoże nam zadbać o ich kondycję. Wzmocni nie tylko mięśnie, ale także powięzi, czyli ochraniające je błony. Początki rolowania mogą okazać się trudne i bolesne, jednak z czasem mięśnie się rozluźnią i staną się bardziej podatne na rozciąganie i rzeźbienie.
Komentarze (1)
Natalia Gacka zachęca do rolowania mięśni przed lub po treningu. "Niby nic, a pomaga!"