Natalia Gacka opowiedziała o najtrudniejszym domowym ćwiczeniu: Jeśli robisz je źle, to poczujesz ból w plecach

Natalia Gacka stara się zaopatrywać instagramowych fanów w porcję domowych treningów. Ostatnio zwróciła uwagę na ćwiczenie, które wykonane nieprawidłowo, zamiast świetnych efektów może skutkować bólem pleców.

Natalia Gacka zdradziła na Instagramie, jakie ćwiczenie jest jednym z bardziej wymagających, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Jeśli wykonamy je nieprawidłowo, możemy zapomnieć o efektach. Dodatkowo złe wykonanie może skutkować bólem pleców i kolan. O jakim ćwiczeniu mowa?

 

Natalia Gacka zwraca uwagę na prawidłowe wykonanie ćwiczenia

Samodzielne treningi przeprowadzane w domu mogą przynieść wiele korzyści. Musimy jednak pilnować, aby każde ćwiczenie wykonać zgodnie z tym, co proponuje nam trener na YouTubie czy Instagramie, zwłaszcza, jeśli próbujemy bardziej wymagających figur. Popularna trenerka i dietetyk postanowiła podzielić się ćwiczeniem, które uważa za jedno z bardziej wymagających. Natalia po kolei i dokładnie opisała, jak je prawidłowo wykonać, aby nie zrobić sobie krzywdy i uniknąć niepotrzebnych naciągnięć mięśni. Gacka podkreśla, aby zacząć trening od koniecznego rozgrzania ciała. Trenerka proponuje kilka prostych figur na macie:

Proste spięcia brzucha leżąc tyłem na macie, aby rozgrzać i przygotować brzuch do cięższej pracy ( 3 serie po 15-20 powtórzeń spięć)

- czytamy na Instagramie trenerki. Jak wygląda prawidłowe przeprowadzenie polecanego przez Gacką ćwiczenia?

To ćwiczenie Natalii Gackiej pomoże w wyrzeźbieniu brzucha i ramion

Jeśli jesteśmy już dobrze rozgrzane, możemy przejść do wykonania wspomnianego przez trenerkę ćwiczenia. Natalia podała dokładną instrukcję:

  1. Ustaw się w klęku podpartym przodem na zwiniętej macie lub grubszym kocu (nie bolą wówczas kolana) z kątem prostym pod kolanami;
  2. Ściągnij delikatnie miednicę, napinając przy tym lekko mięśnie brzucha;
  3. Napnij mięśnie pleców, ściągając jednocześnie miednicę. Wyprostuj ramiona, pilnując, aby nie zrobić przeprostów;
  4. Wyciągnij się do przodu i wykonaj wdech. Następnie wracaj do pozycji początkowej na wydechu;
  5. Po przyjęciu pozycji wyjściowej Natalia proponuje zaakcentować ją mocniejszym napięciem brzucha, poprzez wykonanie "kociego grzbietu";
  6. Pilnuj, aby nie dotykać pośladkami do pięt - w ten sposób kontrolujesz ciało oraz napięcie mięśniowe i  nie zgubisz prawidłowej pozycji;
  7. Pamiętaj, aby wykonywać ćwiczenie na tyle, na ile pozwala ci kondycja. Ważne jest, aby utrzymać cały czas napięte mięśnie. 
Zobacz wideo Intensywny trening całego ciała z Kasią Dziurską. Wypróbuj i ciesz się efektami!
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.