Najlepszy trening nóg, który do ćwiczeń wykorzystuje masę ciała. Ciężarki i taśmy oporowe stają się zbędne

Aktywowanie do pracy mięśni nóg jest możliwe również bez sztang czy profesjonalnego sprzętu. Trenerzy polecają proste ćwiczenia, które zrobimy bez sprzętu.

Połączenie kilku skutecznych pozycji w jeden efektywny trening - to nasze dzisiejsze wzywanie. "Dzień nóg" stanie się zdecydowanie efektywniejszy, po wypróbowaniu kilku ćwiczeń, które nie potrzebują specjalnego sprzętu, aby pobudzić mięśnie do działania.

Zobacz wideo Interwałowy trening odchudzający

Skuteczne ćwiczenia na nogi bez sprzętu

Wypady w tył

Połóż ręce na biodrach, lekko zegnij lewe kolano i delikatnie pochyl klatkę piersiowa do przodu. Następnie wykonaj energiczny wypad prawą nogą do tyłu w taki sposób, aby dotknąć do podłogi wyłącznie palcami stopy. Wróć nogą do pozycji wyjściowej, wykonaj po 15 wypadów na każdą nogę.

Wypad statyczny

Pozostań w początkowej pozycji z poprzedniego ćwiczenia. Odstaw do tyłu prawą nogę i zegnij ją w kolanie tak, aby dotknęło do podłogi. Następnie wyprostuj nogę i zrób w ten sposób 15-20 powtórzeń na każdą stronę.

Wypad z pochyleniem klatki piersiowej

Odstaw jedną nogę do tyłu tak, aby była prosta, przednią nogę zegnij w kolanie. Ruch polega na pochylaniu i prostowaniu klatki piersiowej przy zachowaniu prostych pleców i napiętych mięśni brzucha. Zrób 15 powtórzeń, po czym zamień pozycje nóg i powtórz.

Wypad z podniesieniem stopy

Zostań w pozycji z poprzedniego ćwiczenia, trzymaj wyprostowane plecy, ręce cały czas opierają się o biodra. Tym razem będzie pracować przednia noga; 15 razy oderwij od podłogi samą piętę. Trzymaj napięty brzuch i staraj się, aby nie odrywać palców pracującej stopy. Po podanej liczbie powtórzeń zamień pozycje nóg i powtórz ćwiczenie.

Przysiad

Rozstaw stopy szerzej niż na szerokość bioder. Zegnij kolana i zejdź do przysiadu, trzymając proste plecy, ale odchylając jednocześnie kość ogonową nieco w górę. Napnij pośladki, aby wrócić do pozycji stojącej. Powtarzaj przed dwie minuty.

Przysiad z wyskokiem

To rozbudowana wersja wcześniejszego ćwiczenia. Różnica polega na tym, że do pozycji stojącej wracamy z przysiadu wyskokiem w górę. Uważajmy, aby wylądować w neutralnej dla kolan pozycji. Powtarzaj ćwiczenie przez minutę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.