Top pięć najlepszych ćwiczeń 2020 roku. Co trenowaliśmy najchętniej?

Nie ma wątpliwości, że w tym roku nasze ćwiczeniowe rutyny uległy ogromnej zmianie. Z powodu licznych obostrzeń przez pandemię, w ostatnich miesiącach rządzą treningi domowe.

W wielu państwach ten rok dla branży fitness to ogromne wyzwanie. Co chwila zamykanie siłowni i klubów sportowych sprawiło, że ucierpieli na tym zarówno właściciele, jak i odwiedzający. Jak sobie radziliśmy z brakiem dostępu do specjalnych sprzętów? Nasze treningi przeniosły się do domu. Według raportu "Yahoo Lifestyle", szczególnie popularne stały się poniższe formy aktywności.

Zobacz wideo Joga w domu dla początkujących

Top pięć treningowych trendów 2020

Fitness online

Na szczęście, era Internetu pozwala nam na znalezienie naprawdę wartościowych zajęć online. Najchętniej wyszukiwanym treningiem były zajęcia fitness. Wspólny trening można odbyć przez strony internetowe, YouTube, Facebooka a nawet Instagrama. 

Treningi na świeżym powietrzu

Wiele osób postanowiło częściej spacerować lub w końcu przekonać się do biegania lub innej formy samodzielnego ćwiczenia na zewnątrz. Gdy mamy taką możliwość, korzystamy z parków, lasów czy przydomowych ogródków. 

Jazda na rowerze

Według danych podanych przez portal "Yahoo Lifestyle", branża rowerowa przeżyła prawdziwy rozkwit. Najpopularniejsze indyjskie firmy rowerowe odnotowały wzrost zysków nawet o 50 procent! Jazda na rowerze pozwala nam się poruszać przy zachowaniu dystansu społecznego.

HIIT

Treningi o wysokiej intensywności, czyli treningi HIIT w ciągu ostatnich kilku miesięcy rosną w popularność. Przykładowe zajęcia możemy zobaczyć chociażby na platformie YouTube. Trenerzy obiecują, że w ten sposób szybko wzmocnimy kondycję i spalimy zbędne kalorie. Przy tym, do wielu ćwiczeń nie jest wymagany żaden sprzęt, co tylko motywuje do samodzielnego trenowania w domu.

Joga

Rozciąga, odpręża, wycisza i wzmacnia mięśnie. Jeśli jeszcze nigdy nie próbowaliśmy tego ćwiczenia - najwyższa pora! Udowodniono, że joga działa nie tylko na nasze ciało, lecz także umysł, pozwalając nam na zrelaksowanie się po dniu spędzonym na home office. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.