Sylwia Szostak zdradziła, które ćwiczenia na pośladki przynoszą najlepsze efekty. Wystarczy kilka minut dziennie

Sylwia Szostak lubi dzielić się w mediach społecznościowych poradami treningowymi i żywieniowymi. Trenerka fitness opublikowała na Instastories odpowiedzi na pytania, które zadali jej obserwatorzy.

Sylwia Szostak jest trenerką personalną, zajmuje się również układaniem jadłospisów dla sportowców. Fani zostawiają w komentarzach wiele pytań, dotyczących najbardziej efektywnych ćwiczeń i diet. Sylwia postanowiła zrobić szybkie Q&A i odpowiedzieć na najciekawsze pytania.

 

Sylwia Szostak odpowiada na pytania dotyczące treningów i diet

Trenerka stara się codziennie motywować swoich instagramowych obserwatorów do zmiany stylu życia - treningi i dobrze dobrana dieta sprawią, że będziemy czuć się zdecydowanie lepiej. Sylwia stara się rozwiać wątpliwości, często pojawiające się u osób, które chcą zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami. Jakie pytania pojawiły się w ostatnim Instastories?

Trzy najlepsze ćwiczenia na pośladki? Jak trenować, aby wyrównać pośladki, gdy jeden jest większy od drugiego?

Ulubionymi ćwiczeniami Sylwii, które kształtują pośladki są: hip thrust ze sztangą, wykroki oraz przysiad bułgarski. Jeśli potrzebujesz inspiracji, zobacz, jak wygląda nasza propozycja 10-minutowego treningu, który przynosi niesamowite efekty:

 

Odpowiadając na dalszą część pytania Szostak podkreśla, że asymetrie w naszym ciele są naturalne. Często wyolbrzymiamy ten problem. Jednak jeśli koniecznie chcemy jakiś trening, który nam pomoże w asymetrii, spróbujmy takich ćwiczeń, które dzielą partie mięśniowe na strony.

Co sądzisz o diecie low carb? 

Szostak powołuje się na badania, według których najważniejsza jest ilość podaży białka, ilość kcal, a później dobór odpowiednich węglowodanów i tłuszczy. Szostak lubi w swojej diecie większą ilość węglowodanów:

To perfekcyjne źródło energii w treningu beztlenowym. Każdy organizm może jednak różnie funkcjonować na danym makro i czasem warto jest ten aspekt zweryfikować po porostu metodą prób i błędów

- komentuje Sylwia. 

Jak wyjść z diety?

W momencie, gdy zamierzamy zacząć swoją przygodę z intensywnymi ćwiczeniami zwiększa się nam zapotrzebowanie na ilość kalorii. W jaki sposób dobrać odpowiednią dietę do naszych nowych potrzeb? Trenerka fitness zaznacza, że:

Należy zmienić nawyki żywieniowe, wprowadzić wartościowe produkty żywnościowe, reprezentujące dane grupy makro. Po niskich kcal diety najlepiej stopniowo wychodzić do docelowej. Systematycznie zbliżając się do swojego zapotrzebowania. Najważniejsze jest to, aby nie skakać z progu niskich kalorii do wysokich

- odpowiada Szostak.

Sylwia Szostak porozmawiała z nami o swojej metamorfozie. Zobacz, co nam powiedziała w "Przerwie na kawę":

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.