Piloxing - nowa metoda treningowa

Piloxing łączy ze sobą trzy rodzaje treningu: boks, pilates i taniec. Jest niezwykle skuteczny. Wspomaga odchudzanie, poprawia wytrzymałość, ale przede wszystkim pozwala się odprężyć i dobrze bawić.

Taekwondo fitness - nowa metoda treningowa, która wysmukla ciało i rzeźbi mięśnie

Piloxing nazywa się spalaczem tłuszczu. Nie bez powodu. W trakcie jednego treningu można spalić nawet do 1000 kalorii. To nieprawdopodobne, ale ten trening to prawdziwy wycisk. Dzięki niemu pracuje całe ciało, wzmacniają się mięśnie, poprawia się kondycja oraz wytrzymałość, sylwetka nabiera kształtów, a my bawimy się w najlepsze. 

Zobacz więcej: Była moda na fitness, jest na sztuki walki. Dlaczego kobiety "chcą się bić"?

Piloxing - na czym polega?

Jak sama nazwa wskazuje pilates i boks to podstawowe elementy wykorzystywane w tym treningu. Dodatkowym uzupełnieniem zajęć fitness są elementy tańca. Piloxing zdobywa swoją popularność wśród gwiazd, podbijając serca między innymi Kristen Dunst, Hilary Duff, czy Vanessy Hudgens. 

 

Piloxing opiera się na treningu interwałowym, stąd jego skuteczność. Ćwiczenia mają różną intensywność, raz są trudne i męczące, a za chwilę nieco łatwiejsze i spokojne. W trakcie ćwiczeń wykonuje się ciosy bokserskie, figury zaczerpnięte z pilatesu, a to wszystko w rytm muzyki przeplatane tańcem. Trening ten mocno podkręca metabolizm, a kalorie spalają się nawet po zakończonym treningu. Niestety ćwiczenia są bardzo wymagające i nie powinny w nich uczestniczyć osoby początkujące, które nie mają zbyt dobrej kondycji. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.