Jak zwalczyć "oponkę" podczas jogi? Wystarczy regularne wykonywanie pięciu ćwiczeń

Joga odpręża umysł i ciało. Pomaga w rozciągnięciu mięśni, ale też skutecznie wspiera redukcję tkanki tłuszczowej. Jak zaplanować trening z jogą, jeżeli naszym celem jest płaski brzuch?

Jeżeli do tej pory myśleliśmy o jodze jako wyłącznie stretchingu i relaksacji - czas to zmienić. wybrane asany (pozycje) mogą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Co zrobić jeżeli szykujemy się na plażowanie i chcemy pokazać płaski brzuch? Czas zejść do ćwiczeń na macie!

Zobacz wideo Julia Wieniawa ćwiczy jogę na odstresowanie

Joga na płaski brzuch. Tak przyspieszysz redukcję tkanki tłuszczowej

Pozycja pierwsza

Połóż się na macie plecami zwróconymi w stronę sufitu. Następnie umieść dłonie na wysokości ramion. Unieś się na rękach w górze tak, aby wyprostować łokcie. Pilnuj, aby tułów znalazł się w jednej, prostej linii z nogami. Przytrzymaj pozycję przez 30 sekund.

Pozycja druga

Połóż się plecami na macie, a ręce swobodnie umieść po bokach ciała. Potem jednym ruchem ponieś w górę klatkę piersiową i stopy w powietrze, asekurując się rękami, trzymając je wyciągnięte prosto przed siebie. Kręgosłup powinien być wyprostowany. Nogi wyprostowane, ze stopami skierowanymi w górę. Przytrzymaj pozycję kilkanaście sekund, rozluźnij się i wróć do leżenia na plecach. Powtórz kilka razy. Zwróć uwagę na to, czy napinasz podczas całego ćwiczenia mięśnie brzucha.

Pozycja trzecia

Połóż się na brzuchu, ręce umieść luźno bo bokach ciała. Następnie zegnij kolana i unieś klatkę piersiową z maty, próbując jednocześnie złapać dłońmi za kostki. Przytrzymaj pozycję kilka sekund i opuść się na matę. Powtórz kilka razy.

Pozycja czwarta

Połóż się brzuchem na macie. Następnie rozstaw stopy na szerokość bioder. Dłonie umieść pod klatką piersiową. Następnie wypchnij się dłońmi w górę, prostując ręce w łokciach i starając się wyprostować nogi w kolanach. Ciało powinno przyjąć kształt odwróconej litery V. Przytrzymaj ją przez kilkanaście sekund, robiąc głębokie wdechy i wydechy.

Pozycja piąta

Wróć do leżenia brzuchem na macie. Dłonie oprzyj stabilnie o podłoże i unieś w górę klatkę piersiową. Odchyl głowę delikatnie do tyłu. Ręce powinny być wyprostowane w łokciach, plecy delikatnie wygięte w łuk. Przytrzymaj przyjętą pozycję kilkanaście sekund. Rozluźnij i zrób kilkanaście powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Agora SA