Brzuszki - robisz je poprawnie? Sprawdź się! Zobacz, jak wykonać efektywny trening

Brzuszki to jedno z najczęściej wykonywanych ćwiczeń na pobudzenie mięśni. Choć pozycja jest prosta, bardzo łatwo tu o błąd, który powoduje, że z efektami możemy się pożegnać.

Chcesz w końcu mieć płaski brzuch? Wiesz już, że ważne są treningi i dieta? Zmieniłaś menu i przyszła pora na odpowiednie ćwiczenia? Z pewnością w opracowanym zestawie pojawią się brzuszki. Zwróć uwagę na technikę ich wykonywania - bardzo jest łatwo o błąd, który obniża skuteczność brzuszków praktycznie do zera.

Zobacz wideo Anka Dziedzic pokazała proste ćwiczenia na płaski brzuch

Brzuszki to najprostsze ćwiczenie? Niekoniecznie

Kiedy już zdecydujemy się wykonać tę "banalną" pozycję, przyjrzyjmy się, czy na pewno robimy ją we właściwy sposób. Najczęstszym błędem jest unoszenie ciała, ciągnąc szyję do góry. Taki ruch grozi późniejszymi problemami z kręgami szyjnymi, bólami umiejscowionymi w obrębie ramion, a także tym, że brzuszki nie przyniosą żadnych pożądanych efektów. W trakcie treningu, tułów powinien odrywać się od maty, poprzez napięcie się mięśni brzucha.

Trening mięśni brzucha - jakie ćwiczenia wykonywać?

Oprócz poprawnie robionych brzuszków, warto zwrócić uwagę również na inne ćwiczenia. Poniższy zestaw zawiera pozycje, które świetnie angażują do pracy tę część ciała. Na każde ćwiczenie poświęćmy 45 sekund, robiąc 15 sekund przerwy między zmianą pozycji Jeśli damy radę, zróbmy trzy lub cztery serie ćwiczeń.

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na podłodze na plecach, dociskając je porządnie do podłoża. Ręce umieść za głową i podnieś ją z ziemi. Unieś nogi w powietrze pod kątem 45 stopni. Przyłóż jedno kolano do przeciwległego łokcia, a następnie wróć nogą do wcześniejszej pozycji. Powtórz to z drugą nogą i łokciem. Pamiętaj, że obie nogi są nad podłogą przez całe ćwiczenie.

Ćwiczenie drugie

Usiądź na macie, dłonie oprzyj o podłoże za biodrami w taki sposób, aby palce skierowane były do ciała. Przyciągnij do klatki piersiowej oba kolana. Następnie wyprostuj nogi, jednocześnie odchylając tułów do tyłu. Przez cały czas nogi nie dotykają do podłogi.

Ćwiczenie trzecie

Wróć do leżenia plecami na macie. Ręce połóż wzdłuż ciała. Wtedy jednym ruchem unieś z podłoża obi nogi, wyrzucając je za siebie. Pomału opuść nogi z powrotem na matę. Powtórz!

Ćwiczenie czwarte

Pozostając w pozycji leżącej, umieść dłonie z tyłu głowy. Nogi oderwij od maty i wyprostuj, kierując stopy w sufit. Z pomocą mięśni brzucha oderwij od maty górną część pleców, przyciągając prawy łokieć do lewego kolana. Szybko zmień strony, zbliżając do siebie lewy łokieć i prawe kolano. Kontynuuj ćwiczenie przez kilkadziesiąt sekund.

Więcej o:
Copyright © Agora SA