Trening mobilności z elementami jogi. W ten sposób przyniesiesz ulgę zesztywniałym mięśniom

Siedzący tryb życia, a także intensywne treningi, mogą powodować uczucie sztywności mięśni. Warto raz w tygodniu postawić na ćwiczenia rozluźniające, które przy okazji zwiększą naszą mobilność.

Elementy jogi wykorzystywane są w wielu rodzajach innych treningów. Ćwiczenia z jej zakresu poprawiają mobilność, pomagają lepiej rozciągnąć mięśnie, co przynosi ulgę po przebywaniu przez dłuższy czas w jednej pozycji. Jak samodzielnie korzystać z jogi w domu? Pomoże nam poniższy zestaw.

Zobacz wideo Poranna joga Kate Hudson z niespełna dwuletnią córką

Joga - rozluźniający trening, poprawiający naszą mobilność

Ćwiczenie pierwsze

Stań prosto ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Połóż ręce za głową, a następnie wykonaj przysiad, odchylając biodra do tyłu, zginając kolana tak nisko, jak to możliwe, z klatką piersiową wyprostowaną w kontrolowanym ruchu. Zachowaj neutralność dolnej części pleców. Odbij się piętami od podłoża, aby powrócić do pozycji wyjściowej. Następnie odsuń biodra do tyłu, tak by między brzuchem a biodrami powstał kąt 90 stopni. Pamiętaj o prostych plecach i lekkiego ugięcia nóg w kolanach. Następnie unieś tułów w górę i biodra do neutralnej pozycji, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Zrób 10 powtórzeń.

Ćwiczenie drugie

Pozostań w pozycji ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder i rękami za głową. Podnieś prawe kolano i dotknij nim do lewego łokcia. Następnie wróć do pozycji początkowej i zrób duży krok w prawo prawą nogą, odsuwając biodra do tyłu i zginając prawe kolano. Utrzymuj cały czas wyprostowane plecy. Wróć do pozycji stojącej. Powtórz 10 razy na każdą stronę.

Ćwiczenie trzecie

Stopy pozostają rozstawione na szerokość bioder. Wykonaj krok do przodu lewą stopą, trzymając prawą stopę na miejscu, zachowując proste plecy. Zegnij oba kolana, tworząc z nogami kąt 90 stopni. Dłonie trzymaj cały czas na biodrach. Gdy przyjmiesz pozycję, odepchnij się prawą stopą od ziemi, wstań, prostując lewą nogę i jednocześnie unosząc w górę prawe kolano. W ten sposób tym razem do przodu idzie prawa noga, analogicznie ustaw ją, jak lewą na początku ćwiczenia. Wykonaj po 10 powtórzeń na stronę.

Ćwiczenie czwarte

Zacznij od wykonania psa w dół. W pozycji stojącej pochyl się do przodu, aby dotknąć dłońmi do podłogi. Następnie przejdź rękami do pozycji wysokiej deski, rozłóż szeroko palce i utrzymuj ciężar ciała na rękach. Podnieś biodra do pozycji odwróconego "V", pamiętając, aby nogi były proste w kolanach. Przytrzymaj pozycję kilkadziesiąt sekund, rozluźnij kolana i pomału wróć rękami do stóp. Następnie wyprostuj plecy i wróć do pozycji stojącej. Zrób 10 powtórzeń.

Ćwiczenie piąte

Klasycznie, rozstaw stopy na szerokość bioder. Wysuń lewą stopę do przodu, aby przyjąć głęboki (niski) wypad. Następnie połóż prawą rękę na podłodze obok lewej stopy, przekręć tułów w lewo i wyciągnij lewą rękę w górę, kierując za jej ruchem swój wzrok. Oddychaj głęboko. Po chwili wróć do pozycji wyjściowej i powtórz kolejne dziewięć razy na tę samą nogę. Wtedy wykonaj 10 powtórzeń na drugą stronę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.