10-minutowa sesja porannej jogi. Zacznij dzień jak Kourtney Kardashian. Regularne ćwiczenia szybko przyniosą efekty

Nie bez powodu Kourtney Kardashian stara się każdy dzień zacząć od jogi. Celebrytka zdaje sobie sprawę, jak wiele korzyści przynosi taki trening. Tak wyglądają jej ćwiczenia.

Kourtney Kardashian jogę włączyła na stałe do swojej codziennej rutyny. Ćwiczenia z tego zakresu nie tylko świetnie rozciągają i pobudzają, lecz także pomagają w obniżaniu poziomu stresu oraz pozwala na lepszą koncentrację w ciągu dnia. Kourtney uwielbia wykonywać jogę rano - w ten sposób czuje się świetnie przez cały dzień.

Zobacz wideo Fani śmieją się z Kim Kardashian. Gwiazda ostro odpowiada na zarzuty i pokazuje, co skrywa w lodówce

10-minutowa sesja jogi z Kourtney Kardashian

Na początku rozgrzej ciało i skoncentruj się na treningu. Usiądź w wygodnej pozycji, zamknij oczy i zrób kilka głębokich wdechów i wydechów. Następnie pomału przejdź do pozycji klęku podpartego. Wykonaj krążenia głową w jedną i w drugą stronę. Zaokrąglij plecy i zrób koci grzbiet, a następnie wygnij kręgosłup w przeciwnym kierunku przyjmując tzw. pozycję krowy. Wróć do neutralnej pozycji i zrób kilka krążeń biodrami. Po takiej rozgrzewce przejdź do głównej części treningu.

Pies z głową w dół: z pozycji klęku podpartego, wyprostuj nogi i ręce tak, aby o podłoże opierały się tylko stopy i dłonie. Pochyl głowę w dół, poczuj, jak rozciągają się mięśnie nóg. Wykonaj kilka głębokich oddechów. Przenoś ciężar ciała raz na jedną, raz na drugą stopę.

Deska: Z pozycji psa, przejdź do przodu na deskę, układając ramiona w jednej linii z nadgarstkami. Postaraj się, aby ćwiczenie nie było statyczne - przechodź na zmianę z pozycji psa do pozycji deski.

Deska boczna: z klasycznej deski, przenieś ciężar ciała, opierając się na jednym boku. Oprzyj się na prawej stopie i prawej ręce, unieś lekko lewą nogę w górę. Lewą rękę wyprostuj w stronę sufitu. Jeśli ten wariant jest za trudny, oprzyj prawe kolano o ziemię, aby otrzymać wygodniejszą pozycję.

Deska przedramienia: wróć do pozycji wysokiej deski, a następnie pomału przenieś się do deski na przedramionach, opierając łokcie o podłogę. Wciągnij brzuch, trzymaj mocne plecy i nie unoś głowy w górę; wzrok skieruj na podłogę. Zrób kilka wdechów i wydechów.

Mostek: połóż się na plecach, zegnij kolana i rozstaw stopy na szerokość bioder. Wciśnij stopy w podłogę, unieś miednicę do góry, a dłonie spleć ze sobą pod plecami. Wykonaj pięć głębokich oddechów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.