Krzysztof Ibisz poleca swój sposób na trening w domu. "Jeszcze będzie normalnie"

Krzysztof Ibisz dołączył do grona celebrytów, którzy starają się znaleźć skuteczne metody na treningi podczas domowej izolacji. Prezenter zwykle prowadzi aktywny tryb życia - jak teraz wygląda jego treningowa rutyna?

Krzysztof Ibisz nie przerywa systematycznych ćwiczeń, mimo przymusowego pobytu w domu. Prezenter znalazł sposób na to, aby aktywnie spędzać poranki i zachęca do wypróbowania biegu po schodach. Celebryta podkreśla, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna i można zachować formę nie wychodząc z domu.

 

Krzysztof Ibisz biega po schodach

Nawet podczas domowej izolacji w blokach z powodzeniem można znaleźć taką formę aktywności, która pomoże nam zachować kondycję. Na Instagramach gwiazd pojawiają się co chwila propozycje treningowe, takie jak ćwiczenia z butelkami wody czy wykorzystanie schodów na klatce w roli stepów. Na jaki pomysł wpadł Ibisz? Krzysztof wybrał klatki schodowe na swoją trasę joggingową:

Jeżeli tak jak ja mieszkacie np. w dziesięciopiętrowym budynku, to po prostu: dziesięć pięter schodami na górę i na parter windą (...). Trening doskonale działa na nogi, całe ciało i przede wszystkim na umysł. Dbajcie o siebie, jeszcze będzie normalnie. To wszystko, miejmy nadzieję, niedługo się skończy

- powiedział Ibisz na Instastories. W związku z nietypową i trudną sytuacją, z którą każdy z nas musi się obecnie mierzyć, bardzo dobrze jest zaplanować sobie dokładnie dzień i znaleźć, tak jak wiele gwiazd, czas na treningi. Wydzielane podczas nich endorfiny pomogą nam zrelaksować się i uspokoić myśli. Pilnujmy zatem, aby przeznaczyć chociaż godzinę dziennie na jogę, treningi online czy bieg po klatce schodowej. Przed każdym ćwiczeniem nie zapominajmy o rozgrzewce. Do polecanych przez gwiazd treningów podchodźmy też rozważnie i wybierzmy ten, który nie jest ponad nasze siły.

Jak ćwiczyć w domu? Zobacz propozycję Karoliny Gilon:

Zobacz wideo Jak ćwiczyć w domu? Zobacz propozycję Karoliny Gilon
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.