Nie lubisz chodzić na siłownię? Poznaj trening Heidi Powell. Możesz go wykonać dosłownie wszędzie

Trenerka personalna z Arizony pokazuje, że do wykonania skutecznego treningu nie są konieczne przyrządy z siłowni.

Nie każda z nas może powiedzieć, że siłownia jest jej drugim domem. Nawet jeśli czujemy się w tym miejscu komfortowo, często brakuje czasu na regularne uczęszczanie. Nie wszystko jednak stracone. Dla kobiet, które nie mają po drodze na siłownię, Heidi Powell zaproponowała trening do wykonania wszędzie, bez użycia sprzętów z sali treningowej.

Heidi Powell od ponad dziesięciu lat dba kondycję swoich obserwatorów. Na instagramie pokazuje autorskie i sprawdzone przez siebie treningi oraz podpowiada, jak odpowiednio się odżywiać, by efekty ćwiczeń były zadowalające. 

Trening w domu

Tym razem trenerka zaprezentowała fanom ćwiczenia "Body Bum", które pozwolą osiągnąć wysportowaną i seksowną sylwetkę bez konieczności regularnego odwiedzania siłowni. Specjalistka od crossfitu wykonała swój trening na plaży, ale można go zrobić dosłownie wszędzie bez użycia obciążeń i przyrządów z siłowni. Jedyne, czym posłużyła się trenerka, to guma oporowa. W opisie pod wideo z treningu czytamy: 

Bez względu na to, czy jesteś na plaży czy nie, wypróbuj mój trening "Body Bum", gdy nie będziesz mogła iść na siłownię!

Opublikowany przez trenerkę filmik zawiera zestaw ćwiczeń, do wykonania którego potrzebna jest jedynie guma oporowa. Ten trening jest dla każdego i nie wymaga przebywania w siłowni. Wręcz przeciwnie. 

 

Zobacz, jak wykonać trening

Zestaw składa się z kilku prostych ćwiczeń:

1. Chodzenie bokiem w przysiadzie - 20 kroków w każdym kierunku.

2. Chodzenie w przysiadzie do przodu i do tyłu - 20 kroków w każdym kierunku.

3. Przysiady ze skoku bocznego - 20 w każdym kierunku.

4. Wykroki - 20 na każdą nogę, łącznie 40 kroków.

5. Przysiady z wyskokiem - 20 powtórzeń.

6. Odrzuty nogi do tyłu - po 20 powtórzeń na każdą stronę.

7. Hydranty - po 20 na każdą stronę.

8. Odrzuty pulsujące - 40 z każdej strony.

Wykonaj po jednej rundzie każdego ruchu, a jeśli masz siłę na więcej, powtórz całość w drugiej i trzeciej rundzie. Powodzenia!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.