Ćwiczenia z gumami. Jakie efekty przynoszą ćwiczenia z gumami? Przykładowe ćwiczenia z gumą

Ćwiczenia z gumami, inaczej nazywane taśmami, to rewelacyjny trening dla każdego, kto chce wzmocnić swoje mięśnie. Gumy oporowe - tak fachowo nazywa się ten przyrząd - są niewielkie i można je zabrać ze sobą wszędzie. Jakie ćwiczenia z gumami będą najlepsze dla początkujących?

Ćwiczenia z gumami oporowymi – dla kogo najlepsze?

Power band, taśmy, miniband, taśmy trx, gumy oporowe – te wszystkie nazwy kryją za sobą jeden przyrząd. Zwał, jak zwał, ale jedno jest pewne. Ćwiczenia z gumami oporowymi, jak żadne inne wzmocnią nasz organizm, pozwolą zwiększyć wytrzymałość mięśni i wydolność. Dodatkowo przydadzą się w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Ćwiczeniami z gumami oporowymi są dosłownie dla wszystkich. Każdy zauważy efekty ćwiczeń z gumami już po kilku treningach.

Ćwiczenia z gumami są szczególnie wskazane dla wszystkich, którzy chcą wzmocnić mięśnie i wymodelować sylwetkę. W niektórych przypadkach działają lepiej niż podnoszenie ciężarów! Trening z gumami jest bezpieczny także dla kobiet w ciąży i tych, które niedawno urodziły dziecko. Oczywiście w przypadku młodych mam i kobiet spodziewających się dziecka należy skonsultować się z lekarzem, czy ćwiczenia nie zaszkodzą naszemu stanu zdrowia i czy już możemy wrócić do aktywności fizycznej.

Ćwiczenia z gumą oporową – koszt gumy

Ćwiczenia z gumą oporową należą nie tylko do łatwo dostępnych, lecz także dość tanich. Gumy do ćwiczeń są tanie. Kupimy je w każdym sklepie sportowym, z akcesoriami fitness, a jeśli nie mamy dostępu do tego typu punktów usługowych, bez trudu znajdziemy je w sklepach internetowych, które oferują wysyłkę pod wskazany adres. Pojedyncza guma do ćwiczeń kosztuje od 20 do 50 zł. Dla osób początkujących w zupełności wystarczy jedna, najtańsza guma. Kiedy wzmocnimy mięśnie, spodoba nam się trening wytrzymałościowy z wykorzystaniem gum, możemy pomyśleć o zakupie całego zestawu gum. W takim wypadku musimy się jednak liczyć z dość wysokim kosztem. Zestaw profesjonalnych gum może kosztować nawet kilkaset złotych. Jednak to wydatek, który nam się zwróci przy regularnym korzystaniu z gum w domowym zaciszu. Każda guma z zestawu służy do rozciągania poszczególnej partii mięśni. Takie urozmaicenie korzystnie wpływa na jakość i technikę ćwiczeń.

Ćwiczenia z gumą - efekty

Ćwiczenia z gumami przynoszą świetne efekty. Na dodatek dość szybko je zauważymy. Eksperci porównują je do efektów, które przynoszą treningi z obciążeniem. Podstawowym efektem ćwiczeń z gumą jest wymodelowanie sylwetki i wzmacnianie mięśni – poszczególnej partii lub całego ciała. Na dodatek dzięki ćwiczeniom z gumami dość szybko poprawimy kondycję, wytrzymałość i przyspieszymy utratę zbędnych kilogramów.

Ćwiczenia z gumami pozwolą także przyspieszyć naszą przemianę materii, a wykonywane regularnie, kilka razy w tygodni, korzystnie wpływają na pracę układu sercowo-naczyniowego. Jak wiadomo ruch

Przykładowe ćwiczenia z gumą

Poniżej prezentujemy kilka przykładowych ćwiczeń z gumą. Ćwiczenia z gumą nie muszą być wyszukane czy trudne. Nie liczy się także tempo ćwiczeń. Przede wszystkim ważna jest technika. To dzięki niej wypracujemy pożądane efekty ćwiczeń z gumami i to w dość krótkim czasie.

Ćwiczenie z gumą na mięśnie ud i pośladków

Pozycja wyjściowa: Ustaw się na macie w klęku podpartym. Gumę zaczep o uda – zarówno lewe, jak i prawe. Pilnuj wyprostowanych pleców. Ręce powinny znajdować się pod barkami, głowa jest przedłużeniem tułowia. Nie patrzymy ani w podłogę, ani na boki.

Ruch główny: Podnoś nogę do boku. Spróbuj odwodzić nogę ugiętą w kolanie. Wykonuj ćwiczenie naprzemiennie – raz na prawą, raz na lewą stronę. Zrób trzy serie po 10 powtórzeń.

Ćwiczenie z gumą na mięśnie nóg

Pozycja wyjściowa: Załóż gumę na nogi. Powinna znajdować się na wysokości ud. Połóż się płasko na plecach i zegnij nogi w kolanach. Rozstaw stopy na szerokość bioder. Ręce połóż wzdłuż tułowia.

Ruch główny: Podnoś biodra do góry. Przenieś ciężar ciała na pięty. Cały czas napinaj pośladki. Zatrzymaj biodra w górze. Staraj się przywodzić i odwodzić kolana. Potwórz dziesięć razy. Wykonaj trzy serie.

Ćwiczenie z gumą na mięśnie brzucha

Pozycja wyjściowa: Połóż się płasko na plecach. Załóż gumę na stopy. Unieś proste nogi do góry. Pozostałą część gumy owiń wokół dłoni.

Ruch główny: Napnij mięśnie brzucha. Delikatnie podciągaj się na gumie. Staraj się oderwać barki od podłogi. Wróć na matę. Powtórz dziesięć razy, wykonaj trzy serie ćwiczenia.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.