Ćwicz razem z Gosią Reysner. Ten trening wzmocni całe ciało i poprawi kondycję

Gosia Reysner promuje aktywny tryb życia, prezentując w mediach społecznościowych coraz trudniejsze kombinacje ćwiczeniowe. Najnowszy zestaw naprawdę zmęczy mięśnie.

Gosia Reysner skorzystała z pięknego środowego poranku i wykonała swój rutynowy trening na dworze. Trenerka personalna zachęca do kilku prostych ćwiczeń, które doskonale wpłyną na naszą kondycję. Podczas przedstawionych zajęć nie korzystamy z dodatkowego wyposażenia - ćwiczenia wykonujemy jedynie z ciężarem własnego ciała.

 

Na czym polega trening Gosi Reysner "30/15" ?

Zaproponowane przez Gosię ćwiczenia wykonujemy intensywnie przez 30 sekund, po czym robimy 15 sekund przerwy (zaawansowani w tym czasie wykonują marsz, pajacyki lub trucht). Jakie figury wchodzą w skład treningu?

  1. Pompki z wyprostem ręki - po wykonaniu klasycznej pompki, będąc na wyprostowanych rękach, podnosimy jedną dłoń i prostujemy, odchylając ją do tyłu. Ćwiczenie wykonujemy na zmianę, tak, aby na każdą stronę uzyskać kilka powtórzeń.
  2. Pompka z przysiadem - zaczynamy od zatrzymania pozycji do pompki na wyprostowanych ramionach, wykonujemy wtedy podskok, aby uzyskać przysiad. Kończymy wyciągamy przed siebie, w taki sposób, jaki zaprezentowała nam trenerka.
  3. Wykonujemy podskok tak, aby zakończyć pozycję w przysiadzie, na ugiętych pod kątem prostym kolanach, skierowanych na zewnątrz. Wyskakujemy z pozycji do góry, unosząc ugięte ręce nad głową.
  4. Kucamy, kierując jedną z rąk do podłogi, jednocześnie robiąc drugą ręką wypad w tył. Ćwiczenie kończymy w pozycji stojącej, łącząc ze sobą kolana.
  5. Wspinaczka górska pozioma - charakteryzuje się tym, że uginając kolano, przyciągamy je do łokcia znajdującego się po tej samej stronie ciała. Idealnie będzie wtedy, jeśli uda nam się wykonać ten ruch trzymając ugiętą nogę prawie równolegle do podłoża.

Reysner przypomina, że przed każdym treningiem bardzo ważna jest rozgrzewka. Aby trening był efektywny, wykonujemy około 4-5 serii, w zależności od tego, na co pozwala nam nasza kondycja

Marzysz o szczuplejszych nogach? Wypróbuj te ćwiczenia:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.