5 diet, których nigdy nie powinnaś próbować, bo zrujnują twoje zdrowie

10 kilogramów w 10 dni - brzmi kusząco, jednak przechodzenie na tak drastyczne diety przynosi nam więcej szkody niż pożytku. To 5 diet, których lepiej nigdy nie próbować.

Czy dieta alkaliczna jest bezpieczna? Jej twórca trafił do więzienia

Dieta Dukana

Dieta DukanaDieta Dukana pinterest.com

Dieta Dukana jest chyba jedną z powszechniej znanych diet, która pozwala schudnąć w stosunkowo szybkim tempie. Czy działa? Owszem, jednak przez to, że codzienne menu na diecie Dukana składa się przede wszystkim z białka, ma ona bardzo negatywny wpływ na nasz organizm. Przechodząc na dietę wysokobiałkową narażamy się na  upośledzenie pracy nerek, zaparcia, a nawet zakwaszenie organizmu.

Dieta Kopenhaska

Dieta KopenhaskaDieta Kopenhaska fotolia.com

Dieta kopenhaska jest w czołówce najbardziej kontrowersyjnych diet odchudzających, gdyż ze względu na małą liczbę kalorii, składników odżywczych oraz witamin działa wyniszczająco na organizm. Niewielka ilość kalorii nie tylko powoduje stałe uczucie głodu, ale może również powodować kłopoty z koncentracją, ogólne osłabienie a nawet omdlenia. Nie jest to długoterminowy plan żywieniowy, który pozwala trwale zmieniać nawyki, istnieje więc duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo po 13 dniach restrykcyjnej diety.

Fleksitarianizm - czy to najlepsza dieta XXI wieku?

Dieta Baletnicy

Dieta BaletnicyDieta Baletnicy pinterest.com

Dieta baletnicy to kolejna dieta na liście, która jest równie niebezpieczna co pozostałe. Ta 10-dniowa dieta, a właściwie głodówka, która ma na celu odchudzać, jednak tylko pozornie. Przechodząc na taką głodówkę, owszem chudnie się 1 kilogram dziennie, jednak po jej zakończeniu skutki są opłakane. Jedyne, co można zyskać na tej diecie to niedożywienie, anemia oraz niemal natychmiastowy efekt jo-jo.

Dieta Prolinn

Dieta ProlinnDieta Prolinn pinterest.com

Jest to jedna z dziwniejszych diet, która polega na spożywaniu tylko i wyłącznie specjalnego białkowego koktajlu opartego na białkach kolagenowychi ograniczeniu ilości spożywanych kalorii od 400 do 800 dziennie. Mimo, że na diecie Roberta Linna chudnie się błyskawicznie, mogą pojawić się objawy takie jak zaburzenie pracy serca, niedożywienie czy wyniszczenie organizmu. Ponadto odnotowano nawet kilka przypadków śmiertelnych wśród osób, które długotrwale stosowały dietę Prolinn. 

Dieta Kimkins

Dieta KimkinsDieta Kimkins unsplash.com

Podobnie jak dieta Prolinn, ten sposób odchudzania zakłada spożywanie zaledwie 800 kalorii dziennie, dodatkowo stosuje się środki przeczyszczające, które odwadniają. W efekcie chudniemy, jednak niezdrowa dieta odbija się na kondycji organizmu, powodując odwodnienie, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia krwi, zaburzoną równowagę elektrolitową oraz wiele innych. 

10 zdrowych produktów, które pomagają zwalczać uporczywy tłuszcz brzucha

Zamiast rzucać się na 'diety cud', zdecydowanie lepiej postawić na racjonalne i przede wszystkim zdrowe odżywianie pod okiem specjalisty. Taka dieta może i nie da szybkich efektów, ale dzięki niej osiągniemy je trwale, bez efektu jo-jo i przede wszystkim bez uszczerbku na zdrowiu. 

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.