5 śniadaniowych zasad, które pomagają schudnąć

Jak skomponować śniadanie, które pomaga w odchudzaniu? Warto poznać kilka zasad, które pomogą odpowiednio zacząć dzień i stymulować będą spalanie tkanki tłuszczowej. Stosując je regularnie, szybko zobaczysz efekty.

Śniadanie mistrzów. Kanapka z awokado i jajkiem po benedyktyńsku [HAPS FIT]

Zasada nr 1: Jedz śniadanie

Pomijanie posiłków nie jest dobrym pomysłem jeśli rozpoczynasz swoją przygodę z odchudzaniem. Odpowiednio przygotowane śniadanie pomaga rozbudzić metabolizm, by przez cały dzień pracował na wysokich obrotach. Pomijanie śniadania często kończy się napadem wilczego głodu i jedzeniem zbyt dużych porcji kolejnych posiłków.

Zasada nr 2: Zrezygnuj z węglowodanów prostych

Cukier to nie tylko mnóstwo mnóstwo kalorii, ale także zwiększone ryzyko chorób metabolicznych. Węglowodany proste nie są dobrym, ani zdrowym pomysłem na śniadanie. Jeśli zamiast kanapki z kupnym, pełnym cukru dżemem wybierzesz jajko, pieczywo pełnoziarniste i warzywa, będziesz najedzony, pełny energii i znacznie chudszy.

Zasada nr 3: Pamiętaj o błonniku

Wybierz śniadanie, które zawiera co najmniej 8 gramów błonnika. Wybierając pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane, otręby lub dużą ilość warzyw, proces trawienny będzie przebiegał prawidłowo, a ty nie będziesz głodny chwilę po śniadaniu.

Zasada nr 4: Śniadanie jak najwcześniej

Nie chodzi wcale o to, żeby wstawać skoro świt. Ważne jest, żeby zbyt długo nie odwlekać w czasie pierwszego posiłku i zjeść do do 2 godzin po przebudzeniu. Pomaga to w utrzymaniu odpowiedniego rytmu dobowego oraz przyspiesza metabolizm.

Zasada nr 5: Rozmiar ma znacznie

Śniadanie powinno być tak duże, by naprawdę zaspokoiło głód przynajmniej na kilka godzin. Oczywiście nie chodzi o to, żeby się przejadać, ale pierwszy posiłek powinien zawierać przynajmniej 350 kcal.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.