5 napojów, które pomogą pozbyć się oponki z brzucha. Pij regularnie!

Wystający brzuch, tworzący nieestetyczną oponkę, to zmora wielu kobiet. Są na niego sposoby. Odpowiednią dietę i ćwiczenia możesz wspomóc, włączając do swojego menu napoje, które pomogą się go pozbyć.

Czarna kawa bez cukru zmniejsza apetyt

Wypicie filiżanki kawy powoduje wzrost poziomu glukozy we krwi, co skutkuje uczuciem sytości, mniejsze jest też ryzyko, że sięgniemy po słodką przekąskę. Kawa podkręca także metabolizm, co ma bezpośredni wpływ na zwiększenie tempa spalania tkanki tłuszczowej. Dotyczy to oczywiście kawy bez mleka i cukru.

25 produktów, które ułatwią odchudzanie [Co Ma Najwięcej Białka?]

Czarna, niesłodzona kawa zmniejsza apetytCzarna, niesłodzona kawa zmniejsza apetyt Pinterest

Napar z imbiru usprawnia trawienie

Imbir stymuluje organizm do szybszego spalania tkanki tłuszczowej, pobudza wydzielanie soków trawiennych, a więc usprawnia procesy trawienia. Przy okazji pomaga walczyć ze wzdęciami i poprawia krążenie krwi, przyczyniając się do sprawniejszego usuwania toksyn z organizmu. 

Najlepsze sposoby na odchudzanie. TE nietypowe metody moga Cię zaskoczyć

Imbir ułatwia trawienie i podkręca metabolizmImbir ułatwia trawienie i podkręca metabolizm Pinterest

Matcha przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej

Zmielona zielona herbata, czyli matcha, doskonale pobudza metabolizm, przyczyniając się jednocześnie do szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Poza tym, wspiera pracę nerek i wątroby, a więc pomaga usuwać z organizmu toksyny. Najlepiej pół łyżeczki matchy zalać w filiżance gorącą (ale nie wrzącą) wodą i pić małymi łykami. 

Dieta bogatoresztkowa. Błonnik złotym środkiem na odchudzanie?

Matcha stymuluje metabolizm, czym przyczynia się do walki ze zbędnymi kilogramamiMatcha stymuluje metabolizm, czym przyczynia się do walki ze zbędnymi kilogramami Pinterest

Woda zmniejsza apetyt

Dobrze przed posiłkiem wypić szklankę wody, która wypełni żołądek i pozwoli nieco oszukać głód. Woda wpływa także na procesy metaboliczne, zachodzące w naszym organizmie. Dobrze nawodniony organizm lepiej radzi sobie ze spalaniem tkanki tłuszczowej. W upalne dni lepiej nie rozstawać się z butelką chłodnej wody.

Dietetyczne mity z którymi czas się rozprawić [PORADY JAKUBA MAURICZA]

Woda zmniejsza apetyt i wpływa na procesy metaboliczneWoda zmniejsza apetyt i wpływa na procesy metaboliczne Pinterest

Ocet jabłkowy powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej

Obecność octu jabłkowego w naszej diecie powoduje usprawnienie procesów trawienia, spalania tłuszczów, zwiększa tempo przemiany materii. Ocet jabłkowy ma jeszcze jedną zaletę - pomaga uchronić się przed efektem jo-jo.

Suplementy na odchudzanie - czy warto je stosować?

Ocet jabłkowy reguluje poziom glukozy we krwiOcet jabłkowy reguluje poziom glukozy we krwi Pinterest

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.