Interwałowy trening boksu. Ćwicz jak Lewandowska i Dziurska. Dołącz do 15-minutowego wyzwania

Gwiazdy fitnessu starają się próbować coraz to nowszych sportowych wyzwań. Dlaczego nie pójść ich śladem? Dziś skupimy się na boksie, który, jak pokazała pandemia, równie dobrze może być treningiem domowym.

Boks w domu? Tak! Do prostych ćwiczeń nie potrzebujesz nawet rękawic czy worka treningowego. Specjalistka współpracująca z magazynem PopSugar zachęcała czytelników do prostych, podstawowych zajęć, które zajmują jedynie 15 minut. Z boksem polubiło się wiele polskich celebrytów, w tym Anna Lewandowska, Kasia Dziruska czy Karolina Pisarek. Jak zacząć ćwiczyć boks?

Zobacz wideo Kasia Dziurska od dwóch miesięcy ćwiczy boks

Trening boksu w domu

Kiedy skupimy się na szeregu złożonych ruchów zawartych w tym treningu, zaangażujemy do pracy ramiona, tułów oraz nogi. Boks to nie tylko świetne cardio, lecz także sposób na poprawę koordynacji oraz postawy - to prawdziwy full pakiet! Trening ma na celu pomóc nam w pracy nad zwiększeniem siły i wytrzymałości, jednocześnie rozwijając stabilność rdzenia i moc mięśni w górnej części ciała. Od słów warto przejść do czynów i odpalić nagranie z 15-minutowym treningiem! W poniższym zestawieniu znajdziemy takie ćwiczenia, jak:

  • wypychanie bioder przy unoszeniu tułowia w górę;
  • boksowanie w wykroku z szybką wymianą pozycji nóg w trakcie;
  • boksowanie w wykroku z jednym kolanem przy podłodze;
  • podskoki w miejscu;
  • podskoki w miejscu połączone z boksowaniem;
  • naukę uników z boksowaniem razem z koordynacją nóg;
  • deski na jedno ramię z obrotem.

A to dopiero początek! Trenerka pokazała cały zestaw ćwiczeń bez sprzętu. W trakcie zajęć robimy krótkie przerwy między kolejnymi pozycjami tak, by wiedzieć, jak poprawnie wykonać następną pozycję.

 

Czy trening interwałowy boksu będzie dla każdego? Z pewnością na samym początku osobom, które nie ćwiczą regularne może być trochę trudniej - zalecamy wtedy aby robić ciut dłuższe przerwy lub nieco skrócić trening. W miarę systematycznych treningów, pokonywanie kolejnych powtórzeń będzie nam przychodziło z coraz większą łatwością.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.