Proste ćwiczenia, które szybko przyniosą efekty. Różnicę poczujesz już po pierwszym treningu

Intensywny trening, jeśli przeprowadzimy go zgodnie z instrukcjami, już po pierwszych zajęciach może sprawić, że poczujemy, jaką pracę wykonują nasze mięśnie.

Aby wzmocnić kondycję oczywiście potrzeba zdecydowanie więcej czasu, niż jedne zajęcia. Jednak umiejętnie dobrane ćwiczenia sprawiają, że pracę poszczególnych mięśni poczujemy już na pierwszym treningu. Co ćwiczyć, aby poczuć różnicę?

Zobacz wideo Trenerka Victoria's Secret pokazuje proste domowe ćwiczenia

Ćwiczenia, po których poczujesz różnicę

Huśtawka z kettlebell

Ten dynamiczny ruch pobudza do pracy pośladki, plecy oraz ścięgna podkolanowe. Fizjolog rozmawiający z magazynem "Prevention" dodaje, że takie ćwiczenie wzmacnia też nasz układ sercowo-naczyniowy, a także może pomóc w problemach ze wzdęciami. Aby poprawnie wykonać pozycję, potrzebujemy ciężarka kettlebell. Stoimy wyprostowani, nogi rozstawiając na szerokość barków. Kettlebell powinien znaleźć się na ziemi, między stopami. Zginamy kolana i odchylamy biodra to tyłu, chwytami obiema rękami ciężarek i wykonujemy wymach do tyłu. Wracając do przodu prostujemy nogi w kolanach. Ciężarek powinien zatrzymać się na takim momencie, aby znalazł się na wyprostowanych rękach na wysokości klatki piersiowej.

Martwy ciąg z gumami oporowymi

Do kolejnej propozycji niezbędna jest guma oporowa, dopasowana do naszych umiejętności. Aby wykonać ćwiczenie, stajemy w rozkroku na szerokości bioder. Taśmę umieszczamy pod stopami tak, by móc bez przeszkód złapać rękami za nią rękami. W tym celu pochylamy się do przodu i chwytamy gumę dłońmi. Następnie, ostrożnie i we własnym tempie, napinamy taśmę, prostując sylwetkę i podnosząc plecy do góry. Ćwiczenie świetnie działa na pośladki.

Wypychanie hantli w górę

Trenerzy podkreślają, że to ćwiczenie pomaga w przyspieszeniu spalania tkanki tłuszczowej. Dodatkowo wzmacnia pośladki, ścięgna podkolanowe, mięśnie czworogłowe, ale też brzuch, ramiona i tricepsy. Ruch uderza zatem w wiele mięśni jednocześnie. Do treningu potrzebujemy zestaw hantli. Aby je poprawnie wykonać, trzymaj hantle na wysokości ramion, zgięte łokcie i dłonie skierowane do siebie. Stopy rozstaw na szerokość barków. Zegnij kolana i opuść biodra do tyłu do przysiadu. Podnieś się w górę, unosząc ręce i hantle nad głowę tak wysoko, aż wyprostujesz łokcie. Zatrzymaj się na chwilkę w górze, po czym wróć do przysiadu, Zrób 10 powtórzeń.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.