Trening siłowy w DWIE MINUTY? Tak, to możliwe! Oto zestaw szybkich i intensywnych ćwiczeń

Chcesz wzmocnić mięśnie, ale obawiasz się długich treningów? Ten zestaw to intensywne dwie minuty, którym podołają nawet osoby początkujące.

Dwie minuty ćwiczeń dziennie - już tak mało czasu poświęconego na trening może przynieść zaskakująco dobre efekty. Poniższy zestaw jest zainspirowany pilatesem, co jest dodatkowym plusem. Trening zajmie ci tak mało czasu, że możesz go wykonać nawet w przerwie na home office.

Zobacz wideo Odchudzanie full body workout

Dwuminutowy domowy trening

Podczas ćwiczeń nie rób żadnej przerwy. Skup się na głębokim oddychaniu. Trening nie polega na zrobieniu jak największej ilości powtórzeń w przeciągu dwóch minut, a na dokładnym wykonaniu każdego ruchu, aby poczuć napinające i rozluźniające się mięśnie.

Ćwiczenie pierwsze

Połóż się na macie, ręce połóż wzdłuż tułowia. Nogi zegnij w kolanach i oprzyj o podłoże stopy. Następnie wypchnij biodra w górę i unieś pośladki i dolną część pleców z maty. Napnij pośladki i mięśnie brzucha. Pozostając w pozycji podnieś w górę prawą nogę, cały czas ze zgiętym kolanem. Chwilę przytrzymaj i opuść na ziemię. To samo powtórz z lewą nogą. Powtarzaj przez trzydzieści sekund na każdą stronę.

Ćwiczenie drugie

Cały czas utrzymując biodra w górze, oprzyj prawą stopę o lewe kolano. W tej pozycji wykonaj kilkanaście podnoszeń bioder w górę i w dół. Po 15 sekundach unieś prawą nogę w górę, prostując ją w kolanie i celując palcami u stóp w sufit. Kontynuuj podnoszenia przez kolejne 15 sekund. Następnie zamień pozycję nóg - zacznij od figury z lewą stopą na prawym kolanie. 

Ćwiczenie trzecie

Zegnij nogi w kolanach, obie stopy oprzyj o podłoże i opuść biodra na matę. Przyciągnij nogi do klatki piersiowej, a następnie postaraj się wyprostować je w kolanach. Dłonie połóż pod kolanami i poczuj, jak nogi się rozciągają. Poruszaj stopami, kręcąc kostkami, aby rozluźnić spięte mięśnie. Powtarzaj przez 30 sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.