Jak intensywnie ćwiczyć i nie przeszkadzać sąsiadom? Wypróbuj ten trening

Ściany i sufit w bloku wydają się zbyt cienkie i obawiasz się, że będziesz przeszkadzać mieszkańcom? Zmień trening!

Mimo zamkniętych siłowni i klubów fitness chcesz kontynuować treningi, ale burpees robią za dużo hałasu? Spokojnie, istnieją ćwiczenia, które przynoszą takie same korzyści, ale nie są aż tak głośne, jak niektóre popularne treningi. HIIT bez skocznych elementów będzie idealnym wyjściem.

Zobacz wideo Kuba Przygoński pokazuje domowy trening bez sprzętu

Skuteczny trening HIIT bez skakania

Pomiędzy każdym ćwiczeniem zrób 20 sekund przerwy. Każde z nich powtarzasz w trzech rundach. Skup się na otrzymaniu tempa i dokładnym wykonaniu każdej pozycji.

Ćwiczenie pierwsze

Zacznij od zejścia do klęku podpartego. Potem unieś kolana w górę, opierają ciężar ciała na palcach u stóp. Napnij mięśnie brzucha i ramiona. Następnie oderwij od maty lewą rękę i obróć biodra i ciało w lewą stronę. Jednocześnie wyciągnij prawą nogę przed siebie, cały czas kucając na lewej. Prawa ręka powinna wyprostować się w łokciu. Później wróć do pozycji wyjściowej i powtórz to samo, tym razem unosząc prawą rękę i przekręcając w prawą stronę. Powtarzaj przez 30 sekund.

Ćwiczenie drugie

Stań prosto, rozstaw stopy na szerokość barków. Następnie wyciągnij lewą nogę w lewy bok, tak, aby zgiąć ją w kolanie. Prawa noga powinna pozostać prosta. Przytrzymaj pozycję, delikatnie pulsując ciałem. Dłonie spleć na wysokości klatki piersiowej. Wtedy odbij się od podłoża lewą nogą, prostując się i podnosząc lewe kolano w górę. Po 30 sekundach zrób to samo, tym razem na prawą nogę.

Ćwiczenie trzecie

Zrób pozycję wysokiej deski, następnie delikatnie obróć ciało na lewy bok, jednocześnie przyciskając pośladki do stóp i nie odrywając rąk od maty. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz, tym razem obracając się na prawy bok. Ponownie wróć do pozycji deski i wykonaj pompkę. Powtarzaj te kroki przez 30 sekund.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.