Poczuj, jak palą cię mięśnie. Aerobik Jane Fondy sprzed lat znów na topie!

Trening królowej aerobiku z lat 80. wraca do łask! Coraz więcej domowych miłośniczek fitnessu wybiera ten trening. Jakie niesie korzyści?

Ćwiczenia Jane Fondy zrewolucjonizowały rynek fitnessu skierowanego do kobiet. Ostatnimi czasy moda na trening aktorki z lat 80. wraca. Według specjalistów, pokazywane przez Fondę ćwiczenia mają bardzo dużo zalet.

Zobacz wideo Jane Fonda treningiem namawia rodaków do głosowania

Aerobik z Jane Fondą - dlaczego warto spróbować?

Według danych i analiz gromadzonych przez lata, ćwiczenie z programem Jane Fondy przyniesie wiele korzyści zarówno dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Miliony sprzedanych kopii "Jane Fonda's Workout" z 1982 roku mówią same za siebie. Na czym polega fenomen tego treningu? Według Joan Liew, singapurskiej trenerki fitness, podstawowe zalety aerobiku to:

  • poprawienie ogólnej sprawności i wytrzymałości,
  • łagodzenie stresu,
  • nauka koncentracji,
  • możliwość przeprowadzenia treningu w domu - aerobik nie wymaga dużej przestrzeni i specjalistycznego sprzętu.

Opinię trenerki podzielają naukowcy z Uniwersytetu Calgary w Albercie w Kanadzie. Eksperyment został przeprowadzony na grupie osób, gdzie średni wiek wynosił 66 lat. Po pół roku regularnych ćwiczeń okazało się, że uczestnicy badania lepiej radzą sobie w niektórych testach na pamięć i myślenie. Naukowcy wierzą, że jest to spowodowane zwiększonym przepływem krwi do regionów mózgu, które szczególnie poprawiają zdolności werbalne, pamięć i ostrość umysłu. 

Jak zacząć ćwiczyć aerobik?

Jak każde ciut bardziej wymagające treningi, aerobik wymaga odpowiedniego przygotowania i dobrego instruktora, który zaprezentuje, jak poprawnie wykonać poszczególne figury. Jeśli ćwiczysz samodzielnie w domu, pamiętaj, aby pierwsze treningi nie trwały zbyt długo, aby nie przeciążyć mięśni i stawów. Najlepiej sprawdzi się półgodzinna intensywna sesja lub zajęcia trwające 45 minut o umiarkowanej intensywności. Nie zapominaj też o prawidłowej rozgrzewce na początku oraz rozciąganiu na końcu treningu. W ten sposób unikniesz kontuzji i zakwasów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.