Czy pilates może pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej z brzucha? Tak! Wypróbuj te ćwiczenia

Pilates może być dobrą formą ćwiczeń odchudzających. Te ćwiczenia z jego zakresu pomogą nam pozbyć się nadprogramowej tkanki tłuszczowej z brzucha.

Pilates łączy w sobie pozycje, które pomagają rozciągnąć i uelastycznić mięśnie. Trening powstał poprzez zaczerpnięcie ruchów z m.in. baletu, tai chi, jogi oraz gimnastyki. Dzięki takiemu przekrojowi, pilates może nam przynieść naprawdę niesamowite efekty. Twoim problemem jest nadprogramowy tłuszcz na brzuchu? Mamy propozycję ćwiczeń, które temu zaradzą.

Pięć ćwiczeń z pilatesu na płaski brzuch

Rozciąganie nóg w pozycji leżącej

Połóż się płasko na podłodze lub macie. Zegnij kolana i unieś nogi pod kątem 90 stopni. Wtedy lekko podnieś ramiona, szyję i głowę z podłogi. Ręce połóż wzdłuż ciała. Wyprostuj prawą nogę i przyłóż ją jak najbliżej podłoża, nie dotykając go. Jednocześnie podciągnij lewą nogę bliżej klatki piersiowej. Przytrzymaj i po kilku sekundach zmień pozycje nóg. Podczas całego ćwiczenia trzymaj napięte mięśnie stóp.

Unoszenie nóg w górę w pozycji leżącej

Pozostań w pozycji leżącej na plecach. Ręce dalej leżą wyprostowane wzdłuż ciała. Złącz obie nogi i unieś je wyprostowane do góry tak, aby z tułowiem utworzyły kąt 90 stopni. Opuść je powoli z powrotem na podłogę. Wykonaj osiem powtórzeń.

Nożyce

Dalej leż na plecach. Trzymając kolana prosto, unieś nogi z ziemi. Rozdziel nogi i upewnij się, że są rozstawione na szerokość ramion. Umieść prawą nogę nad lewą. Następnie przesuń lewą nogę nad prawą - zrób to ciągłym, płynnym ruchem.

Kręgi

Pozostań w pozycji leżącej na macie. Złącz nogi i kolana, trzymaj je wyprostowane. Następnie unieś je z podłogi tak, aby utworzyć z tułowiem kąt 90 stopni. Utrzymując równowagę za pomocą mięśni brzucha, wykonaj krążenia nogami - pięć okrążeń w lewo i pięć w prawo.

Pies-Ptak

Przyjmij pozycję klęku podpartego. Rozstaw dłonie na szerokość ramion. Kolana powinny opierać się o podłogę, tworząc kąt 90 stopni. Wyprostuj w tym samym momencie lewą nogę do tyłu i prawą rękę do przodu. Przytrzymaj pozycję przez kilka sekund i powtórz, unosząc tym razem przeciwne kończyny. Wykonaj osiem powtórzeń, po cztery na każdą stronę.

Zobacz wideo Sandra Kubicka poleca ćwiczenia ABS. 20 minut pomoże Ci w zbudowaniu mięśni brzucha
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.