Brakuje ci motywacji do ćwiczeń w domu? Zobacz, jak trenuje 80-letnia Erika Rischko

Ćwiczyć można w każdym wieku - wystarczy dobra motywacja i samodyscyplina. Wciąż przekładasz trening "na jutro"? Erika Rischko ma osiemdziesiąt lat, a jej kondycja może być przykładem dla niejednej z nas.

Nasze ciało potrzebuje ruchu w każdym wieku. Proste ćwiczenia możemy wykonać samodzielnie, niezależnie od dostępu do siłowni. Skąd czerpać inspiracje? Jeśli tylko poczujesz, że twoja motywacja spada, zobacz, jak trenuje 80-letnia mieszkanka Niemiec. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem jej kondycji! 

 

Trenować możesz w każdym wieku

Erika Rischko ma osiemdziesiąt lat, a jej kondycja jest godna pozazdroszczenia. Na Instagramie aktywnej Niemki możemy zobaczyć, jak wyglądają jej treningi na siłowni - Erice nie jest straszne podnoszenie ciężarów, robienie szpagatu czy pompek. Obecny przymusowy pobyt w domu nie stanął na przeszkodzie dla Rischko, która pokazała, jak wygląda jej treningi na czas izolacji.

Na ten moment sala siłowni została zastąpiona matą do ćwiczeń i kawałkiem podłogi. Erika wykonuje wspinaczkę górską, następnie przechodzi do skłonów połączonych z wymachem rąk. Z konta na Instagramie dowiadujemy się, że podczas treningów w domu Niemka wykorzystuje również taśmy treningowe trx, które z powodzeniem mogą zastąpić siłownię. Jedną z zalet używania tego rodzaju taśm jest fakt, że przy takich ćwiczeniach wykorzystujemy ciężar swojego ciała, dzięki czemu ćwiczy cały organizm, a nie tylko wybrana partia mięśni. 

W treningowej rutynie 80-latki nie zabrakło również różnych wariantów pompek, stu powtórzeń przysiadów a także stu brzuszków! To imponująca liczba, nawet dla młodszych miłośników jakichkolwiek ćwiczeń. Erika nie wykorzystuje przy ćwiczeniach żadnych dodatkowych akcesoriów, za wyjątkiem taśm trx, które nie kosztują dużo i przynoszą wspaniałe rezultaty, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. 

Zobacz wideo Trening z gumą. 7 ćwiczeń wyszczuplających nogi
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.