Rozciąganie jest bardzo ważne, kiedy spędzasz czas siedząc w domu. Lisafiitt pokazała proste ćwiczenia

Wykonywanie ćwiczeń rozciągających to obowiązek nie tylko trenujących. Stretching powinien być stałym punktem dnia u osób, które siedzą przez długi czas w jednej pozycji.

Sytuacja związana z pandemią wymaga od nas byśmy - w miarę możliwości - pozostali w domach, a wyjścia ograniczyli do niezbędnego minimum. Dla wielu czas ten łączy się z pracą zdalną przy komputerze. Dorzućmy do tego brak konieczności dotarcia do pracy i mamy tryb siedzący na wysokim poziomie.

Spędzanie długiego czasu w jednej pozycji może nieść za sobą przykre konsekwencje nie tylko dla sylwetki - cierpią również plecy i nogi. Żeby uniknąć niechcianych skutków pracy w domu, trzeba się rozciągać. Dodaj stretching do codziennego rozkładu, niezależnie od trybu życia, jaki prowadzisz.

Lisafiitt pokazała Instagramie, jak prawidłowo wykonać stretching

 

Stretch klęczący:

1 x 30 sekund z każdej strony

Uklęknij w pozycji statycznej z tylną nogą wyciągniętą w kierunku pośladka. Lekko napnij pośladki i spróbuj delikatnie ściągnąć miednicę, aby uzyskać rozciągnięcie zginacza bioder.

Modified pigeon:

1 x 30 sekund z każdej strony

Prowadzącą nogę zegnij pod tułowiem w pozycji leżącej. Stopniowo opuszczaj ciało na podłogę, rozciągając pośladki i głębokie mięśnie bioder.

Supine cow stretch:

1 x 30 sekund z każdej strony

Połóż się na plecach i skrzyżuj nogi. Przyciągnij stopy w kierunku klatki piersiowej, rozciągając głębokie mięśnie bioder i rotatory bioder. 

Rozciąganie ścięgna podkolanowego: 

1 x 30 sekund z każdej strony

Połóż się na podłodze z jedną nogą wyciągniętą w przód, podpierając rękami od tyłu nogę w kolanie. Delikatnie wpychaj nogę w dłoń, prostując ją i delikatnie przyciągając nogę do siebie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.