Brak pomysłu na dobrą rozgrzewkę? Wykorzystaj skakankę - ćwiczenie poleca popularna trenerka fitness

Kayla Itsines poleca ćwiczenia na skakance, jako idealną rozgrzewkę. Popularna trenerka fitness zachęca do wykorzystania tego dynamicznego stretchingu. Już cztery minuty skakania pomogą rozgrzać ciało przed treningiem właściwym.

Kayla Itsines zamieniła swój Instagram w ogromne źródło fit motywacji. Trenerka inspiruje użytkowników platformy do intensywnych treningów, codziennie polecając inny zestaw ćwiczeń. Tym razem Kayla postanowiła zwrócić uwagę na pierwszą część zajęć, której nie można pominąć - od niej zależy, czy unikniemy niepotrzebnych kontuzji. 

 

Kayla Itsines do rozgrzewki wykorzystuje skakankę 

Popularna uwielbiana przez dzieci zabawka pomoże ci rozgrzać mięśnie przed właściwą częścią treningu. Kayla we wpisie na Instagramie zdradziła obserwatorom, że już czterominutowe skakanie właściwie przygotowuje ciało do dalszych ćwiczeń. Itsines zwraca uwagę, jak prawidłowo ćwiczyć na skakance: 

Podskakując nie używaj całego ramienia do obracania liny. Pomału zwiększaj prędkość 

- dodaje trenerka. Obecnie skakanki stają się coraz popularniejszą formą ćwiczeń. Trening na skakance polubił Mateusz Damięcki, który nie wyobraża sobie rozpoczęcia zajęć na siłowni inaczej, niż skacząc. Co ciekawe, półgodzinne skoki na skakance pozwolą spalić aż 400 kalorii. To też doskonały sposób, aby poprawić elastyczność i gibkość całego ciała. Skoki wzmocnią mięśnie nóg. Aby skoki przyniosły zamierzone efekty pamiętajmy, aby do trenowania wybierać płaskie, stabilne podłoże, dobrze, aby było bardziej miękkie, niż twarde. Zwróćmy też uwagę na wygodne buty i dopasowane ubrania, które nie będą krępować naszych ruchów. Podczas skoków utrzymuj prostą sylwetkę i luźne kolana. Warto spróbować skoków po pracy - pomoże nam to w uwolnieniu nagromadzonego napięcia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.